Gimtadienis priminė ir orientavimosi varžybas

Gimtadienis priminė ir orientavimosi varžybas

Praūžė 517-asis Panevėžio gimtadienis ir miestas grįžta į įprastas vėžes. Didžiausia metų šventė panevėžiečiams įstrigo ne tik dėl neįprasto jos organizavimo. Kai kurie iš renginių grįžo sugelti vapsvų.

Populiariausi – koncertai

Šventės organizatorių Bendruomenių rūmų duomenimis, į Panevėžio gimtadienį iš anksto registravosi apie 10 tūkst. lankytojų. Dalis jų tai padarė pačiuose renginiuose, talkinant organizatoriams.

Daugiausia panevėžiečių susirinko į vakaro koncertus. Preliminariais skaičiavimais, atlikėjo Vido Bareikio prie Bendruomenių rūmų klausėsi 5000–6000 žmonių, maždaug tiek pat – ir „OG Version“, pasirodžiusio Kultūros ir poilsio parko scenoje.

Anot Bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės, būrius svečių pritraukė ir vaikų renginiai, kai kurios sporto varžybos, mugės.

Visos pagrindinės šventės erdvės buvo užpildytos. Žmonės rado sau tinkamą vietą ir pagal skonį, ir pagal laiką“, – įsitikinusi S. Myškienė.

Keli kilometrai renginių

Dėl apsaugos reikalavimų šiemet kitoks Panevėžio gimtadienis tapo tikru iššūkiu jo rengėjams.

Tokiai šventei surengti reikėjo dvigubai didesnės komandos. Renginys suplanuotas beveik keturių kilometrų zonoje, trijose miesto vietose. Buvo akimirkų, kai manęs vienu metu reikėjo visose trijose, ir nors persiplėšk“, – pasakojo S. Myškienė.

Kultūros ir poilsio parko erdvėse, anot jos, retai kur renginiams buvo pasiekiama elektra, todėl teko gabenti elektros generatorius ir nuolat stebėti, kad nepasibaigtų jiems reikalingas kuras.

Plačios, laisvos erdės ir saugumas buvo pagrindinis šventės organizatorių siekis. Pasak S. Myškienės, į renginius atėjusieji išties stengėsi laikytis saugos reikalavimų: dėvėti kaukes, laikytis atstumo.

Per didžiuosius koncertus teko labiau drausminti žmones ir priminti jiems būti su kauke. Bet tai suprantama – po prapliupusio lietaus staiga sušilo ir su kaukėmis tapo tvanku, rasojo akiniai“, – mano direktorė.

Užpuolė vapsvos

Kai kuriems gimtadienio linksmybės baigėsi skausmingai. Ne vieną, atėjusį į koncertus Kultūros ir poilsio parke, prie kavinės „Kapučino“ sugėlė vapsvos.

Panevėžietis Paulius pasakojo koncertuojant „OG Version“ ėjęs netoli scenos, kai vienu metu stipriai sudiegė abi kojas.

Pažiūrėjau žemyn – į vieną koją buvo įsisegusios trys, į kitą – dvi vapsvos“, – nustebęs vaikinas.

Man šita šventė priminė ir orientacines varžybas. Pasirodo, dar yra miestiečių, nežinančių, kur Panevėžyje Poilsio ir kultūros parkas, stiklo balkonai prie Nevėžio.“

S. Myškienė

Panevėžiečių komentarai apie piktų vapsvų atakas prie scenos pasipylė ir socialiniuose tinkluose. Žmonės pasakojo, kad buvo sugelti ir suaugusieji, ir vaikai, ir šunys.

Pasak S. Myškienės, vapsvos ir žiūrovus, ir atlikėjus masiškai ėmė pulti sulig pirmais muzikos akordais.

Čia tai tikrai buvo bėdų“, – pripažįsta Bendruomenių rūmų direktorė.

Anot jos, dar statant sceną buvo matyti vapsvų sujudimas.

Manėme, kad jos tik šiaip čia prie saldėsius gaminančios kavinės spiečiasi. O kai prasidėjo koncertas, sujudo, mano sūnui trys vapsvos įgėlė. Jau planavome lėkti ieškoti nuodų joms baidyti“, – pasakojo šventės organizatorė.

Pasak jos, ne vienas gimtadienio dalyvis skundėsi dėl tokių nemalonumų, kai kurie išgąsdinti vabzdžių buvo priversti anksčiau namo išvažiuoti.

Išsiaiškinome, kad vapsvos toje vietoje žemėje turi įsirengusios urvinius lizdus. Iki šiol, matyt, jų niekas čia taip smarkiai nebaidė. Bet tikimės, kad rimtos medikų pagalbos sugeltiesiems neprireikė“, – viliasi ir už nesklandumus atsiprašo Bendruomenių rūmų direktorė.

Kitokios orientacinės varžybos

S. Myškienės nuomone, Maironio take, A. Jakšto gatvėje bei Kultūros ir poilsio parke išskaidytas Panevėžio gimtadienis buvo įdomus, o kai kurie iš naujo atrado parką ir jo erdves.

Man šita šventė priminė ir orientacines varžybas. Pasirodo, dar yra miestiečių, nežinančių, kur Panevėžyje Kultūros ir poilsio parkas, stiklo balkonai prie Nevėžio.

Jų ieškodami žmonės blaškėsi prie „Ekrano“ marių, Skaistakalnyje, skambino mums“, – įspūdžiais po gimtadienio dalijosi S. Myškienė.

O suradę renginius, anot direktorės, pasiklydusieji džiaugėsi potyriais ir suprato, kad laikas iš naujo pamatyti savo miestą.

Dalis svečių, S. Myškienės tvirtinimu, tiesiog žaidė su spalvotais šventės lankstinukais, planuodami savaitgalio pramogas. Direktorė matė, kaip šeimos, tarpusavyje pasitarusios, deda varneles ant renginio stotelių popieriuje ir keliauja toliau.

Prekybininkai tikėjosi Senvagės

Ar lankytojams patiko šventė, organizatoriai vis dar renka atsiliepimus. O ar gimtadienis buvo sėkmingas verslininkams, rengėjai bandė aiškintis jau sekmadienį, pereidami A. Jakšto gatvėje ir Maironio take įsikūrusią prekybininkų mugę.

Čia tris dienas prekiavo apie 170 pardavėjų. Leidimus prekiauti šventėje jie išsipirko dar liepą. Tuomet jie buvo informuoti, kad savo palapines galės išsirikiuoti tradiciškai prie Senvagės. S. Myškienės nuomone, pasikeitusi mugės vieta verslininkų, regis, per daug nenuskriaudė.

Ėjome ir kalbinome juos, kaip sekasi prekyba. Žmonės prisipažino, kad iš pradžių bijojo liksią be uždarbio, bet dauguma po renginio liko patenkinti. Tik viena moteris piktai reikalauja grąžinti pinigus už stovėjimo vietą“, – pasakojo Bendruomenių rūmų vadovė.

Vis dėlto S. Myškienė pripažįsta, kad kitais metais Panevėžio gimtadienį norėtųsi vėl švęsti miesto centre.

Nuotraukų galerijas galite rasti

čia, čia, čia, čia ir čia

Komentarai

  • Sirsalai labai negeri yra ir niekam nieko gero nedaro, todel reiktu juos pasalinti is zemiu. Ka manote?

  • Šventė prekeiviams.

  • Man irgi įgėlė, bet šventė vis tiek buvo labai liuks!

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų