Gimtadienis mušė rekordus

Gimtadienis mušė rekordus

Tokio gimtadienio Panevėžys dar nematė. Skaičiuojama, kad vien SEL koncerte apsilankė daugiau nei dvidešimt tūkstančių žiūrovų. Grandiozinė trijų dienų šiųmetė fiesta kainavo tiek, kad šią sumą padalijus kiekvienam panevėžiečiui tektų ne daugiau nei po 1,5 euro. Šventiniuose renginiuose lankėsi ir įspūdžiais pasidalijo „Sekundės“ žurnalistai.

 

Panevėžys 516-ąjį gimtadienį atšventė su trenksmu. Nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro miestas nemiegojo – Senvagėje šurmuliavo mugė, Laisvės aikštėje scenoje vienas kitą keitė atlikėjai ir muzikos žvaigždės, o kitose erdvėse minias pritraukė viena už kitą įdomesnės atrakcijos.

Šalto vandens, kaitrios saulės, gerų emocijų bei šelmiško azarto netrūko tradicinėse dienraščio „Sekundė“ inovatyvių plaukimo priemonių varžybose „Laivas-improvizacija 2019“. Pagrindinį jų prizą – TALLINK kruizinę kelionę keltu iš Rygos į Stokholmą ir atgal – iškovojo arbatinuku Senvagę įveikusi komanda „Diskusija“.

Su šūkiu „Panevėžys – Europos miestas“, krante pamojavus kapitonei europarlamentarei Rasai Juknevičienei, plaukikai baltu arbatinuku, rūkstant mėlyniems dūmams, kaip startavo, taip ir finišavo pirmi. Laivo, pagaminto iš antrinių žaliavų, kūrėjai ir konstruktoriai – Panevėžio konservatoriai.

Nuotaikingiausiųjų prizas išplaukė į tikrų šių lenktynių veteranų, komandos „Relax group Panevėžys“ krantą. Pernai jie, virtę piratais, nugvelbė pagrindinį „Laivas-improvizavcija 2019“ lobį. Šįmet tapę vyrais juodais kostiumais du solidūs komandos džentelmenai Gediminas ir Edvinas liko antri. Pradžioje startavę puikiai, vėliau bet kokia kaina siekdami pergalė vaikinai išmetė vieną irklą ir jiems teko su šventiniais drabužiais šokti į Senvagės vandenį. Prarastas brangus laikas ir pagrindinis lenktynių laimėjimas. O šokių studijos „Tavo fortūna“ komanda „Kosminis laivas Sraigė 516“ pelnė išradingiausiųjų vardą.

Eisenoje varžėsi išradingumu

Tarsi įvairiaspalvė upė per Panevėžį šeštadienio pavakare nusidriekė kilometrinė šventinė eisena. Geras dvi valandas nenutrūkstamu srautu plūdo išradingai prisistatę sporto organizacijos, verslo įmonės, švietimo įstaigos, įvairios visuomeninės organizacijos, klubai, šokių mokyklos, Panevėžio ir užsienio meno kolektyvai, senjorai, neįgalieji, keturkojų mylėtojai. Į dangų sveikindami švenčiantį Panevėžį kilo spalvoti oro balionai. Dėmesį traukė burzgiantys įspūdingi motociklai su egzotiškais vairuotojais ir keleiviais – vieni pasisodinę keleivio vietoje skeletą, kiti pasidabinę kaip barzdoti arabų šeichai, žygiuojantys kareiviai.

Aprangos kodas – tautinis kostiumas

Itin ryškiomis spalvomis Panevėžio gimtadienį nuspalvino tarptautinis šokio ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“. Jame šiemet dalyvavo per 300 kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Prancūzijos. Panevėžio gimtadienio aprangos kodu Laisvės aikštėje buvo galima vadinti tautinį kostiumą. Jais – lietuviškais, latviškais, estiškais, lenkiškais ir net prancūziškais – puošėsi tūkstančiai jaunų ir vyresnių liaudies šokėjų.

Paskutinis Panevėžio gimtadienio pasispardymas – Laisvės aikštėje galynėjęsi stulbinančios jėgos milžinai iš Lietuvos ir kitų valstybių, susirinkę į tarptautines galiūnų varžybas „Stihl Savickas Classic 2019“. Šeštadienį Panevėžyje vyko ir pasaulio rąsto kėlimo čempionatas, varžėsi dviratininkai, slalome padangas kaitino automobilininkai.

Kiekvienam – po 1,5 euro

Gimtadienio renginiuose, be žiūrovų, dalyvavo 6500 panevėžiečių. O pagrindinis gimtadienio akcentas šeštadienio vakarą – grupės SEL šou – sumušė rekordą. Šventės organizatorių teigimu, SEL pasirodymą Laisvės aikštėje stebėjo per 20 tūkst. žmonių.

Praėjus vos 15 minučių nuo koncerto pradžios patekti į Laisvės aikštę jau buvo neįmanoma – žmonių minia driekėsi nuo Aleksandro paminklo Elektros gatve iki V. Variakojo sporto komplekso, nuo J. Miltinio dramos teatro iki Savivaldybės. Didžiausias išbandymas teko į šventę atvykusiems automobiliais. Neįmanoma misija tapo juos pasistatyti ne tik centre, bet ir jo prieigose. Automobilių eilės išsirikiavo iki pat Tulpių gatvės, Sporto rūmų A. Jakšto g., bažnyčios Smėlynės g., jais buvo užstatyti Algirdo g. kiemai.

„Visi pamatėme, kad Panevėžys gyvas. Netiesa, kad miestas išsivaikšto. Girdėjau atsiliepimų, kad žmogus, 18 metų nebuvęs miesto gimtadienyje ir atėjęs pažiūrėti SEL, nustebo, kad Panevėžyje tiek daug žmonių“, – pasakojo gimtadienio organizatoriaus Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė.

Trijų dienų gimtadienio fiestai iš šiųmečio Panevėžio biudžeto atseikėta 40 tūkst. Eur. Kartu su rėmėjų lėšomis visa gimtadienio sąmata siekė 127 tūkst. Eur, tai yra kiekvienam panevėžiečiui trijų dienų šventės renginiai kainavo maždaug 1,5 Eur.

„Ar už 1,5 Eur nueitų žmogus į SEL, J. Jaručio ir dar kelis koncertus, galiūnų varžybas ir dar krūvą kitų atrakcijų?“ – sako S. Myškienė.

Po rekordinės šiųmetės šventės, Bendruomenių rūmų direktorės teigimu, svarstoma, kad kitąmet jos pagrindinio akcento veikiausiai bus dairomasi jau už Lietuvos ribų.

„Panevėžio gimtadienyje jau koncertavo visi geriausieji šalies atlikėjai. Dabar galvojame apie gerą užsienio grupę kitais metais“, – prasitarė S. Myškienė.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų