V. BULAIČIO nuotr.

Gimtadienio kulminacija – rekordinė eisena (atnaujinta galerija)

Gimtadienio kulminacija – rekordinė eisena (atnaujinta galerija)

Šeštadienio vakarą miesto gyvenimas tarsi sustojo – visi nuo pačių mažiausių, sėdinčių vežimėliuose, iki jau garbaus amžiaus sulaukusių senjorų žygiavo pagrindinėmis miesto arterijomis iki Laisvės aikštės.

Nors dažnai mėgstama skambiai pabrėžti, kad Panevėžys merdi, šventinės eisenos dalyvių gausa, originalumas ir išmonė tik dar kartą parodė, jog miestas prie Nevėžio – gyvas, pulsuojantis Panevėžį mylinčių žmonių miestas.

Šiemet dalyvių gausa pranoko net organizatorių lūkesčius. Panevėžiečių ir miesto svečių delegacija buvo tokia didelė, kad kol visi šventės dalyviai pražygiavo, net teko šiek tiek pavėlinti šventinį koncertą.

Eisenos vedliais tapo baikeriai. Riaumodami, šaudydami, palikdami po savęs didžiulius dūmų debesis baikeriai iš visos Lietuvos demonstravo savo plieninių žirgų žvilgesį: čia buvo galima pamatyti nuo eksliuzyvinių iki antikvarinių dviračių, triračių ar net keturračių motociklų.

Jiems įkandin žygiavo ir miesto valdžios atstovai, nusipelnę metų panevėžiečiai. Sulaukta svečių delegacijų iš Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos, Izraelio, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos. Vis tik tai daugiausia buvo matyti jaunimo – šventinėje eisenoje pasirodė ne tik miesto gimnazijų, progimnazijų, menų ir neformalaus ugdymo mokyklų ir būrelių atstovai, bet ir patys mažiausieji darželinukai ryžosi įveikti gana nemažą atstumą pėsčiomis, mojuodami juos palaikantiems žiūrovams. Tiesa, kai kuriuos žygeivius teko panešti ir tėveliams, tačiau šypsenos iš veidų nedingo, nors nuovargis darė savo.

„Vis dar esu pilnas gerų emocijų, nes tiek šventinės eisenos dalyvių mūsų miestas dar nematė. Tai kažkas nepaprasto – tiek dalyvių išradingumo, tiek išmonės!“

R. M. Račkauskas

Į šventinę eiseną įsitraukė ir įvairios miesto organizacijos, įmonės, įstaigos. Kartu su civiliais žygiavo ir Husarų bataliono kariai bei savanoriai, o su jais ir JAV rotacinių pajėgų kariai.

Galiausiai eiseną užbaigė automobilių kolona, kurioje buvo galima išvysti nuo policijos, greitosios pagalbos mašinų iki senųjų volgų, prabangių džipų ir stipriojo kariuomenės arsenalo bei moderniausių traktorių.

Miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, sveikindamas visus panevėžiečius su jų miesto švente, teigė, kad kitąmet, kai Panevėžys švęs 515-ąjį gimtadienį, bus sunku miestiečius kažkuo nustebinti, nes tokios gausios šventinės eisenos Aukštaitijos sostinė dar neturėjo.

„Vis dar esu pilnas gerų emocijų, nes tiek šventinės eisenos dalyvių mūsų miestas dar nematė. Tai kažkas nepaprasto – tiek dalyvių išradingumo, tiek išmonės! Ačiū visiems dalyvavusiems ir palaikiusiems“, – sakė R. M. Račkauskas.

Beje, prieš koncertą panevėžiečių laukė ir netikėta staigmena – „Lietkabelio“ krepšininkų sveikinimas.

O vakarą vainikavo šventinis koncertas. Čia pasirodė jaunimo pamėgtos grupės ir atlikėjai: Monika Linkytė, „Lemon Joy“, Saulius Prūsaitis ir grupė bei Leon Somov ir Jazzu. Paskutiniu įspūdingu besibaigiančios dienos akcentu tapo fejerverkų šou.

Galerija

 

Komentarai

  • Gražu

    • Atsakyti
  • Šaunu::)

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų