Gimtadienio fiesta tęsiasi! (fotogalerija, nuolat pildoma)

Gimtadienio fiesta tęsiasi! (fotogalerija, nuolat pildoma)

Panevėžys kaip reikiant įsišėlo. Jau nuo pat ryto antrą dieną švenčiančiame mieste vyksta sporto varžybos, Senvagėje šurmuliuoja mugė, kurioje akys raibsta nuo prekių įvairovės. Panevėžiečiams atviros šiuolaikinio meno erdvės, laukia interaktyvios veiklos, edukacijos ir koncertai.

Šio gimtadienio tema – „Panevėžys juda“, tad įvairiomis išraiškos formomis stengiamasi atskleisti ir išryškinti judesį miesto gyvenime.

Dėl Laisvės aikštėje vykstančių remonto darbų įprastinė šventinė veikla iš jos persikėlė prie Panevėžio bendruomenių rūmų.

Pačioje miesto širdyje ant statybinių tvorų šalia J.Miltinio dramos teatro galima išvysti įdomiausius anksčiau vykusių grafičių čempionatų kūrėjų darbus. Šiųmetine jų kūryba galima pasigrožėti prie Bendruomenių rūmų, kur menininkų saviraiškai yra skirtos sienos.

Nepaisant to, jog mugėje žmonių daug, perkančiųjų bent pirmoje dienos pusėje buvo mažiau. Rankų darbo chalva prekiaujančios sostinės įmonės darbuotoja Jolanta Liškauskienė tikina, kad Panevėžyje jai visada patikę ir mielai į jį važiuoja.

„Visada stengiamės nepraleisti miesto šventės. Šį savaitgalį Lietuvoje daugybė švenčių, bet pasirinkome Panevėžį, nes žmonės čia labai draugiški“, – sako prekeivė.

J. Liškauskienės teigimu, patinka jai ir pats šventės organizuotumas.

„Panevėžys yra vienas tų miestų, kur dalyviai jaučiasi būdami ne kaip turguje, o kaip tikroje šventėje, tikroje mugėje. Tuo jis ir išskirtinis“, – tvirtina pašnekovė.

Moters teigimu, įmonė miesto mugėse dalyvauja jau daug metų. Pasak jos, lyginant su pernai metais, žmonių šiemet gal net per pusę mažiau.

„Gal visi laukia vakaro, SEL pasirodymo ir tuomet ateis?“ – svarsto J. Liškauskienė.

Medžio gaminiais prekiaujantis panevėžietis Edmundas Smailys skaičiuoja, jog penktadienio vakarą prekyba buvusi geresnė nei šeštadienio pirmąją dienos pusę. Vyro manymu, laiko pirkėjams įsigyti norimų gaminių, o prekiautojams išparduoti savo prekes, dar yra, tačiau nuogąstavo, kad koją gali pakišti ir šeštadienio krepšinio varžybos, kuriose žais mūsų šalies rinktinė su Prancūzija.

Vieną gimtadienį iškeitė į kitą

Šalia Bendruomenių rūmų pristatoma daugiau nei dvi dešimtys interaktyvių veiklų, pritaikytų kiekvieno skoniui. Čia pat laukia ir iš Londono grįžusios žinomos menininkės Monikos Dirsytės performansas „Kamuolys“, kuriuo norima parodyti, kad Panevėžys yra tarsi gyvas kamuolys. Kad ir kur bebūtume, jaučiame ryšį su miestu, jo pulsą ir čia kaip magnetas traukia sugrįžti.

Miesto erdvėse vyksta parodos, įvairios veiklos, madų demonstravimas, šokiai, pantomima, spektakliai, veikia „Robolabas“ laboratorija, robotikos akademija. Miesto savivaldybė smaguriams panevėžiečiams dovanojo net trisdešimties kilogramų tortą.

Gimtadieniniame mieste besisukiojančių žmonių nuotaika – pakili. Panevėžietė Jolanta su sūnumi Jokūbu tvirtino, kad kiekvienais metais smagu pasivaikščioti po miestą, išvysti ką įdomaus šis yra paruošęs. Ir šįkart apsilankę mugėje mama su sūnumi žvalgėsi, ką galima nuveikti.

„Vakare bus didelis, gražus koncertas. Visada labai svajojau nuvažiuoti į SEL koncertą, o dabar jis pats atvyksta į Panevėžį, tai tikrai bus smagu“, – džiaugiasi Jolanta.

Šiauliečiai Daiva ir Zenonas specialiai atvyko į Panevėžį dėl šventės. Nors šį savaitgalį ir Šiauliai mini savo gimtadienį, tačiau sutuoktiniams čia – kur kas smagiau.

„Mugę praėjome, miesto centre buvome, galiūnų varžybas stebėjome. Dabar atėjome prie Bendruomenių rūmų. Visą dieną praleisime čia“, – sakė pora.

Vakare šeima planuoja klausytis SEL koncerto, tačiau tikina, kad atvyko ne dėl jo – tiesiog norėjo smagiai praleisti šiltą vasariško rudens dieną.

Prašoma elgtis protingai

Atlikėjas Egidijus Dragūnas, kurio koncerto nekantriai laukiama, penktadienį turėjo problemų su policijos pareigūnais, todėl ne vienas Panevėžio šventės dalyvis nuogąstavo, kad koncertas gali būti atšauktas.

Bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė tikina, kad SEL atvyks į Panevėžį.

„Patvirtino, kad bus. Pats Egidijus parašė žinutę: „Aš atvažiuoju“. Viskas yra gerai“, – ramina vadovė.

Jau po pietų atlikėjas mieste turėtų repetuoti. Organizatoriai vakaro laukia su nemenku nerimu. Kiek žinoma, atlikėjo fanai samdosi autobusus ir planuoja atvykti iš Vilniaus, Kauno, net Klaipėdos bei kitų miestų. Į koncerte žada sugužėti ir daugybė panevėžiečių.

„Jei mes, panevėžiečiai, vos telpame aikštėje, tai įsivaizduokite, kiek reikės priimti svečių iš kitų miestų. Nerimo yra daug“, – neslepia S. Myškienė.

Jos teigimu, dirbs trigubai sustiprintos apsaugos, policijos, medikų pajėgos. Kartu žmonės raginami pagalvoti, kur saugiai būtų galima klausytis koncerto, ypač, jei planuojama ateiti su vaikais.

„Svarbiausia, kad žmonės patys būtų sąmoningi ir protingai elgtųsi“, – D. Myškienė primena, kad aikštė, be to, ir remontuojama, ne stadionas.

Kadangi žadamas įspūdingas lazerių, šviesos šou, dirba ir didelės įgarsinimo, apšvietimo pajėgos.

Šiandien, prieš pat koncertą, tradiciškai vyks ir šventinė Panevėžio miesto gimtadienio eisena.

V. Beržonio, P. Židonio ir I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Galerija

 

Komentarai

  • Viskas puiku, išskyrus partijų palapines prie Aleksandro. Sovietmečiu į diskę be komjaunimo ženkliuko eidavome. Pabūkite bent kartą viešumoje tik žmonėmis.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų