V. BULAIČIO nuotr.

Gimtadienio dovanos – įspūdžių ir pramogų gausa

Gimtadienio dovanos – įspūdžių ir pramogų gausa

Nors paprastai gimimo dieną dovanų ir sveikinimų sulaukia jį švenčiantysis, per 514-ąjį miesto gimtadienį dovanomis mėgaujasi visi panevėžiečiai.

O geriausios dovanos – ne tos, kurias galima apčiuopti, bet nematerialios: įspūdžiai, gera nuotaika ir atradimų džiaugsmas. Tad jau nuo šeštadienio pietų miesto centras virte verda.

Meno pieva

Šiemet panevėžiečių laukia ne tik jau pamėgtos pramogos, bet ir netradiciniai renginiai ir veiklos. Jau nuo ryto patys mažiausieji, apsėdę Panevėžio kolegijos laiptus, smalsiai stebėjo Lėlių vežimo teatro spektaklį „Princesė strazdanėlė“, sveikinosi su po miesto centrą vaikštinėjančiais mimais, pačiais tikriausiais transformeriais, akrobatais ar išbandė netradicines pramogas.

Bene daugiausia smalsuolių sutraukė mokslinio šou „Atradėjas“ mokslininkai, ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams parodę, kaip lazeriu galima susprogdinti balioną, davę paragauti gardžių garų iš mėgintuvėlio ar net išdavę paslaptį, kaip patiems pasigaminti ugnį iš vandens, muilo ir dujų. Tiesa, ne tik vaikai, bet ir ne visi suaugusieji išdrįso ant savo rankų laikyti degančią liepsną.

„Labai smagu matyti, kad mūsų miestas gyvas ir jame yra daug vaikų ir jaunimo.“

M. Slušnienė, panevėžietė

Nors vaikai dažnai girdi perspėjimus neišsitepti, šventės metu jie galėjo drąsiai braidyti po dažus ir savo kojomis pabandyti sukurti meno šedevrą. Kaip sakė viena iš renginio organizatorių Judita Kučinskaitė, vėliau vaikų kojytėmis sukurtas paveikslas bus atspausdintas ir iš šios medžiagos jauniesiems dizaineriams bus patikėta sukurti drabužių liniją.

„Vaikai ant batukų užsideda burbulinę plėvelę, padažo į dažus ir bėgioja po audeklą, kad šis nusidažytų kuo įvairesnėmis spalvomis. O po to kviesime jaunuosius dizainerius, kad šie sukurtų ypatingą drabužių kolekciją“, – aiškino J. Kučinskaitė.

Mažieji taip pat buvo kviečiami išbandyti Menų ir technologijų labirintą su interaktyviomis pramogomis, pamatyti, kaip kuriami robotai, ar tiesiog smagiai pašėlti.

Gera nuotaika užkrečiama

Šis miesto gimtadienis išsiskiria ir tuo, kad daug dėmesio skiriama šiuolaikiniam menui.

Daugiausia simpatijų ir kartu užuojautos žvilgsnių sulaukė šokėjai ant vandens. Kiaurai permirkę menininkai ne vieną privertė aiktelėti iš nuostabos, ar tikrai reikia tokios meno kainos.

Daugybė ovacijų ir pagyrų sulaukė ir gatvės šokėjai bei mados podiumu žingsniavę jaunieji panevėžiečiai. Daug smalsuolių sutraukė ir grafičių čempionatas.

Sekundės.lt kalbinti šventės dalyviai teigė, kad Panevėžio miesto gimtadienis visuomet yra laukiamas. Nors dalis pramogų ir renginių kartojasi kasmet, smagu, kad būna ir kažkas naujo ir stebinančio.

„Viskas puiku, manau, kad kitaip ir būti negali, – geros nuotaikos nestokojo Angelė Kaminskienė. – Bent jau per miesto gimtadienį neteko sutikti piktų ar paniurusių žmonių. O ta visuotinė gera nuotaika yra užkrečiama. Be to, labai gera susitikti ir seniai matytus pažįstamus, draugus. Miesto gimtadienis yra ta šventė, kai svečiuose sulaukiu ir dabar Kaune gyvenančios sesers. Ji atvažiuoja taip retai, tad miesto gimtadienis man dviguba šventė.“

Su vos kelių mėnesių mažyliu į šventę atskubėjusi Milda Slušnienė teigė pirmiausia atėjusi palaikyti savo pirmagimės, kuri su šokių kolektyvu šeštadienį turi pasirodyti viename iš renginių. Tad jie yra ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai.

„Šiemet, kaip ir pernai, esame ir žiūrovai, ir dalyviai, bent jau mūsų dukrytė. Labai smagu matyti, kad mūsų miestas gyvas ir jame yra daug vaikų ir jaunimo. Manau, daug kas priklauso nuo mūsų pačių – jeigu matysime tik tamsiąsias puses, tai ir miestas, kuriame gyvename, bus nemielas, bet bent jau aš myliu savo miestą. Nors reikėtų jam stipriai pasitempti, tačiau labai tikiu, kad netrukus visi valdžios pažadai virs realybe ir į mūsų visų kiemus ateis tikroji šventė“, – sakė M. Slušnienė.

Galerija

Komentarai

  • Ačiū organizatoriams! Tiek naujovių mažiems ir mums seniai nematėme. Su nekantrumu laukiu kitų metų!

  • Sovietų laikmetyje paraduose eidavo darbo kolektyvai , jie turėdavo lėšų,pasigamindavo savų dekoracijų.Panašiai, kaip dabar labai originaliai rodėsi teatrai.Smagu matyti ir tėvų su vaikais eisenas ir technikos demonstravimus, gal kariškių technikos pritrūko.Mylėkim save, savo miestą ir niekas niekur neišvyks.Jaunimas buvo labai gražus,Mylim Jus,tik negerkit ir nesimuškit.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų