Gimnazisto nužudymu kaltintas jaunuolis – išteisintas

Gimnazisto nužudymu kaltintas jaunuolis – išteisintas

Panevėžio apygardos teismas paskelbė, kad išteisina panevėžietį T. J., kuris buvo kaltinamas dėl septyniolikmečio gimnazisto nužudymo, neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant šią nusikalstamą veiką.

Visuomenę sukrėtęs nusikaltimas įvyko 2017 m. gruodžio 10 d. Gimnazisto kūnas su durtine žaizda krūtinėje buvo rastas progimnazijos stadiono pakraštyje Dariaus ir Girėno gatvėje. Ikiteisminis tyrimas byloje truko dvejus metus, kaltinimai galiausiai buvo pateikti panevėžiečiui T. J.

Kaltinamasis T. J. savo kaltės nepripažino, teigė nusikaltimo metu įvykio vietoje apskritai nebuvęs.

Analizuodamas ikiteisminio tyrimo metu surinktus ir teisme ištirtus įrodymus, teismas padarė išvadą, jog T. J. kaltė byloje grindžiama tik vieno liudytojo, kuris pats pradžioje buvo įtariamas kartu su T. J. nužudęs gimnazistą, parodymais.

Pažymėtina, kad liudytojo, kuris toje pačioje byloje yra buvęs įtariamasis, parodymų patikimumui teismas turi skirti ypatingą dėmesį. Patikrinęs liudytojo parodymų patikimumą, teismas konstatavo, kad šio liudytojo parodymų nepatvirtina jokie kiti bylos duomenys.

Vertindamas visus byloje surinktus įrodymus teismas pažymėjo, jog nėra jokių objektyvių duomenų, leidžiančių teigti, kad nusikaltimą padarė būtent T. J. Nesant neginčijamų T. J. kaltės įrodymų, teismas jaunuolį išteisino.

Neįrodžius T. J. kaltės, teismas atmetė ir civilinių ieškovų – nužudytojo artimųjų civilinius ieškinius.

Teismo nurodymu, nuosprendžiui įsiteisėjus byla bus perduota prokurorui, kad būtų nustatytas nusikaltimą padaręs asmuo.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Komentarai

  • eiline neisaiskinta byla, policininkai toliau gali sekmingai sedeti krumuose ir gaudyti vairuotojus su trikojais, nes patruliu mieste nesimato nei diena nei tamsiu paros metu

    • Atsakyti
  • Teisėsauga Lietuvoje žlugusi, tuščia vieta.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų