P. Židonio nuotr.

Gelbėdami Senvagės narcizus persistengė

Gelbėdami Senvagės narcizus persistengė

Vienoje gražiausių Panevėžio vietų – Senvagėje – panevėžiečius šią savaitę nustebino netikėtas vaizdas.

Iki krantų viršaus tyvuliavęs vanduo staiga nuseko tiek, kad atsivėrė po juo slypintys kanalizacijos įrenginiai, betono blokai.
Tokios „sausros“ priežastimi tapo Senvagės tvenkinio prižiūrėtojų per didelės pastangos gelbėti užlietą pievelę su žydinčiais narcizais. Gelbėti padėtį puolusi įmonė „Panevėžio gatvės“ ketvirtadienį vėl pumpavo Nevėžio vandenį į Senvagę.

Panevėžietis Viktoras apstulbo, kai antradienio vakarą išėjęs pasivaikščioti po Senvagę pamatė apgailėtinai atrodantį jos tvenkinį.
„Senvagėje vanduo taip nuslūgęs, kad kyšo kanalizacijos šuliniai, vamzdžiai, net vėžio skulptūrą laikantys cemento blokai matyti. Medinis tiltelis, vedantis fontano link, tiesiog kybo ore“, – pasakojo Viktoras.
Nuslūgus vandeniui, atsivėrė į tvenkinį sumesti jau dumblu apnešti įvairūs žmonių daiktai.
Prieš kelias dienas vyras taip pat vaikštinėjo po Senvagę, tuomet tvenkinys buvo pilnas vandens.
Dargi atkreipęs dėmesį, kad pievelėje netoli vėžio skulptūros žydintys narcizai apsemti vandens.
„Mačiau, kaip vienas mažius nubėgo į tą žiedų pievelę ir, mamai nespėjus pagauti, prisėmė batukus“, – pasakojo panevėžietis.

Specialistai persistengė

Kad Senvagėje vanduo išties nuleistas, pripažino Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.
Anot jo, pastebėjus semiamas pievas, Savivaldybė kreipėsi į bendrovę „Panevėžio gatvės“, kad jos specialistai iš tvenkinio į Nevėžio upę išleistų dalį vandens.
„Buvo prašoma vandens lygį senvagėje sumažinti dešimčia centimetrų, tačiau nuleista gerokai daugiau“, – konstatavo D. Vadluga.
Vedėjas patvirtino, jog dėl pasikeitusio Senvagės vaizdo sunerimę panevėžiečiai jau skambino ir Savivaldybės darbuotojams.
Į senvagę vanduo atiteka iš Nevėžio atsukus sklendę. Tuo pačiu principu vanduo iš tvenkinio ir išleidžiamas į upę.

Pavedė senos sklendės

Bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Šaučiuvėnas aiškino, jog tvenkinys nuseko tinkamai neveikiant sklendei, turinčiai reguliuoti vandens ištekėjimą.
„Sklendės senos, jos nebeveikia taip gerai, todėl vandens iš senvagės ištekėjo daugiau, nei turėjo išbėgti. Šiuo metu ji ir vėl pildoma, greitai vandens bus tiek, kiek reikia“, – patikino direktoriaus pavaduotojas.
Anot jo, jokių energinių resursų išleidžiant ar pripildant vandeniu tvenkinį nereikia. Pakanka vien atsukti ar užsukti sklendes.

Senvagės vandens lygį tenka reguliuoti dėl per gausių kritulių, paprastai pavasariais.
Savaitės pradžioje vanduo iš tvenkinio išleistas pirmą kartą šiais metais.
Vasaromis, jei nebūna lietaus, senvagės vanduo nusenka, tuomet tenka jo lygį pakelti.
R. Šaučiuvėnas patikino, kad šįsyk persistengus ir iš tvenkinio išleidus per daug vandens, po to jo vėl papildžius, jokios žalos gamtai nepadaryta.

Pakeista upės vaga

Trijų hektarų dydžio dirbtinis Senvagės tvenkinys įrengtas prieš 41-erius metus.
Istoriniai duomenys liudija, jog pylimas, skiriantis senvagę nuo Nevėžio upės, supiltas 1939 metais, tuomet iškasta ir naujoji, dabartinė upės vaga.
Šiuo metu viena iš reprezentacinių Panevėžio vietų tapusi Senvagė tuomet palikta tik iš dalies nusausinta. Jos netvarkant, senoji upės vaga apaugo krūmynais, užpelkėjo.
Senvagės tvenkiniu ši miesto centre esanti vieta virto 1982-aisiais. Tvenkinio vidury įrengta salelė, į ją nuvesti tiltukai, ištryško fontanas.
Ankstesnįjį veidą Senvagė pakeitė pastaraisiais metais. Šiuo metu ji džiugina gėlėmis nusėtais šlaitais ir yra viena lankomiausių Panevėžio vietų.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų