Garsioji Panevėžio slyva neatlaikė vėjo

Garsioji Panevėžio slyva neatlaikė vėjo

 

Retas panevėžietis neturi nuotraukos šalia Panevėžio Senvagės salos šeimininkės – pavasarį įspūdingai žiedais pasipuošdavusios garsiausios miesto slyvos. Deja, po šios vasaros stichijų medis jau nesipuikuos prieš foto objektyvą – slyvą nulaužė vėjas.

„Senvagės saloje augusi slyva išlūžo po paskutinių stipresnių vėjų, todėl buvo nuspręsta ją pašalinti“, – kaip iš salos dingo legendinė slyva, aiškino Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistė Rasa Stankūnienė.

Kaip šis medis atsirado Senvagėje: buvo pasodintas ar išdygo savaime, pašnekovė duomenų neturi.
Be slyvos, iš Senvagės netrukus dings ir akacijos bei kiti menkaverčiai krūmai bei medžiai. Tokie darbai numatyti Savivaldybei rengiantis kompleksiškai sutvarkyti Senvagę.

Tačiau Savivaldybės atstovai tikina, kad dykuma Senvagė nepavirs. Projekto metu ne tik bus įrengti nauji ir atnaujinami esami dviračių ir pėsčiųjų takai, mažosios architektūros elementai, sporto, žaidimų, poilsio ir apžvalgos aikštelės bei kita infrastruktūra, taip pat bus atnaujinti želdynai: suformuoti nauji krūmų masyvai, pagražinta tvenkinio pakrantė.

Komentarai

 • Ne problema. Galima pasodinti naują.

  • Atsakyti
 • Skaitau, kad iš Senvagės dings kai kurie medžiai ir krūmai. Dabartinis kirtimų vajus. Mūsų ponai biurokratai nesupranta, kad pjauna šaką, ant kurios sėdi. Miesto augmenija – miesto plaučiai. Stengdamiesi, kad nukristų kuo mažiau lapų, kad kuo mažiau būtų išlaidų, jie sodina hibridinius medelius nedidele lapija. Vietoj vejų – betono plokštės. Turbūt girdėjote, kad apibetonavo Zapiškio senovinę bažnytėlę. Gerai kad „gimėme ir mirsime laiku“, kaip skelbiama dainoje. O kas bus, kai žemėje gyvens 15 milijardų homo sapiens? Ir koks milijardas biurokratų…

  • Atsakyti
  • 15milijardų…dar vienas pezėtojas.O kiek pats mieste pasodinai, medžių?? niurzgi kaip sena boba…

 • tas pezetojas apie 15 milijardu-tai Gema

  • Atsakyti
 • Negaliu nei skaityt, nei klausyt pezėtojų, neva saugančių medžius. Populistinis kelias į rinkėjų širdis. Geriau pažiūrėkit, kas Panevėžy su medžiais dedasi po kiekvieno stipresnio vėjo: daugiabučių kiemuose, parke, net Smėlynės g. prie pat šaligatvio nulaužti. Kai ant kieno automobilio užgrius ar dar baisiau, ant žmogaus, ar tada tie patys medžių gynėjai irgi rėks? Pažiūrėkit įdėmiau, kiek ir tame pačiame Senvagės šlaite tokių apdžiūvusių. Niekas nekerta stiprių, nepavojingų medžių.

 • prasivardžiuotojui. Aš pasodinaus skvere nemažai medžių. Su kooperatyvo žmonėmis važinėjome po Kėdainių, Panevėžio medelynus, pirkome sodinukus. Nuvykome į nugriautų sodybų vietas, parsivežėme alyvų, akacijų krūmų. Dalis tų medžių ir krūmų buvo reliktiniai. Deja, forzitijas, dekoratyvines pušaites išvaginėjo net kaimyniniai kiemai. Kol paaugo, laisčiau tuos medelius. O kiek tu, vaikeli, pasodinai? Kiek tu dalyvavai talkoje sodinant medelius, sutvarkant išverstus medžius. Turbūt nieko, nes dabar nebėra mados eiti į talkas.

 • net perskaityt visko ,matyt, nespėjai, o gal ir nesupratai. Numatoma, kad žemėje priaugs iki 15-17 milijardų žmonių. ir toks skaičius tada dėl įvairių aplinkybių nusistovės. Negirdėjai? Ar protelis per skystas?

  • Atsakyti
 • kiek pastebėjau, jaunimėlis labai nori rašinėti, bet mažokai nutuokia apie paprasčiausius gamtos dalykus. O jau kritikuoti kitus, keiksnotis, prasivardžiuoti kaip mokykloje – pirmutiniai. Patirties neturi, augalų, nepažįsta, botanikos ir zoologijos nežino. Niekada, matyt, nėra sudarę herbariumo. Ir nesupranta, kad mokinukas ar vidurinę baigęs ginčijasi su įvairių sričių specialistais. Šie gi per komentarus su daug kuo supažindina.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų