Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – S. Eidrigevičiui

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – S. Eidrigevičiui

Šešiems Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas šiandine įteiks aukščiausius Kultūros ministerijos skiriamus apdovanojimus – garbės ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Šis ypatingas įvertinimas šiemet skirtas tapytojui, grafikui, režisieriui, iš Panevėžio krašto kilusiam ir ryšius su Aukštaitijos sostine palaikančiam Stasiui Eidrigevičiui, kompozitoriui Linui Rimšai, dirigentui, pedagogui Martynui Staškui, rašytojui, žurnalistui,

redaktoriui, vertėjui Laimonui Iniui, „Kultūros barų“ vyriausiajai redaktorei Laimai Kanopkienei, choreografei Leokadijai Dabužinskaitei. Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų

veiklą kultūros ir meno srityje.

Kartu pirmąkart bus įteiktos Kultūros ministerijos premijos už gautus svarbiausius tarptautinius

apdovanojimus kultūros srityje. Ši premija skirta kūrybinei grupei, 2019 metais Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pelniusiai „Auksinį liūtą“ už Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra“: paviljono komisarei Rasai Antanavičiūtei, kuratorei Lucia Pietrouisti, teatro ir kino režisierei, scenografei Rugilei Barzdžiukaitei, rašytojai, dramaturgei Vaivai Grainytei, kompozitorei Linai Lapelytei.

Kultūros ministerijos premija už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje taip pat skirta dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams, Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje laimėjusiems „Auksinės taurės“ apdovanojimą – kino režisieriams Kristine Briede ir Audriui Stoniui, prodiuseriams Uldžiui Cekuliui, Algimantei Matelienei ir Arūnui Jonui Mateliui.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų