P. Židonio nuotr.

Galimybių pasai mažiesiems galimybių neatvėrė

Galimybių pasai mažiesiems galimybių neatvėrė

 

Užsikrėtimų koronavirusu kreivei kylant į viršų, nepasiskiepijusiesiems laisvių lieka dar mažiau.

Įvedus reikalavimą, kad prekybos vietose, kur nėra reikalaujama galimybių pasų, vienam pirkėjui tektų ne mažiau 30 kvadratinių metrų ploto – dukart daugiau nei per ankstesniuosius karantinus, dar daugiau prekybos vietų užvėrė duris neturintiesiems imuniteto.

Didmiesčiuose jau pirmomis dienomis prie mažųjų parduotuvių ir vaistinių, nereikalaujančių galimybių pasų, nusidriekė nemenkos eilės. Panevėžyje smulkieji prekybininkai teigia to nepajutę, o kai kuriuos klientus nauji apribojimai nuginė ne į vakcinavimo centrus, o į policijos glėbį.

Penktadienio vakarą visoje Lietuvoje pareigūnai surengė reidą, kurio metu patikrinta apie 12 tūkst. prekybos centrų lankytojų galimybių pasai. Tokia akcija 38–iems lankytojams baigėsi dideliais nemalonumais – jie pričiupti į prekybos centrus prasmukę su svetimais galimybių pasais. Vienas tokių įkliuvo ir Panevėžyje. Apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, 45-erių Panevėžio rajono gyventojas neuniformuotiems pareigūnams pateikė ne savo galimybių pasą. Vyriškiui gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6-erių metų.

„Surinkta medžiaga keliaus į teismą, todėl kol kas detalizuoti aplinkybių negalime“, – kalbėjo T. Martinaitis.

Pasak policijos atstovo, iš viso Panevėžio apskrityje šiemet pradėti jau trys ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų pasinaudoti ne savo dokumentais.

Visą straipsnį skaitykite spalio 26 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Idiotu ir debilu pasai-rasykit tiksliai!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų