G. Skaistė: tikėtina, kad valstybės biudžetas bus koreguojamas

G. Skaistė: tikėtina, kad valstybės biudžetas bus koreguojamas

Tikslinamą valstybės biudžeto projektą pristačiusi finansų ministrė Gintarė Skaistė sako neatmetanti, kad, smarkiai pasikeitus ekonominėms sąlygoms, šalies pajamų ir išlaidų planą gali tekti koreguoti dar kartą.

„Kadangi neapibrėžtumas yra tikrai pakankamai didelis ir dėl karinės situacijos, daug kas priklauso nuo to, kaip situacija klostysis toliau. Jeigu situacija keistųsi iš esmės, tikėtina, kad valstybės biudžetas galėtų būti koreguojamas metų eigoje“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Skaistė.

Vis tik ministrė pažymi, kad, remiantis dabartiniais skaičiavimais, jau pasiūlytų priemonių infliacijos padarinių švelninimui ir šalies saugumo stiprinimui šiemet turėtų užtekti.

„Negali atmesti visų galimybių, tačiau šiandien, turint tuos duomenis, kurie yra šiandien, ir tas projekcijas, kurias turime šiandien, kuriomis remiantis buvo formuojamas ekonominės raidos scenarijus bei šis biudžetas, remiantis prognozėmis, manome, kad tų priemonių, kurios yra pasiūlytos šiame biudžete, užtenka“, – tikino G. Skaistė.

Finansų ministrė antradienį Vyriausybėje pristatė patobulintą 2022 metų valstybės biudžeto projektą. Kaip pažymėjo ministrė, biudžetas atnaujinamas dėl trijų priežasčių: siekiant sušvelninti infliacijos padarinius ir stiprinti energetinę nepriklausomybę, teikiant pagalbą karo pabėgėliams bei palaikant kritinę nacionalinę infrastruktūrą ir saugumą.

Finansų ministerijos parengtame projekte tikslinamos biudžeto pajamos, kurios kartu su Europos Sąjungos ir kitomis tarptautinėmis lėšomis sudarys 15 114,5 mln. eurų, t. y. 5,1 proc., arba 733,6 mln. eurų, daugiau nei šiuo metu galiojančiame biudžete.

Įstatymo projektu taip pat tikslinami asignavimai, kurie sudarys 17 492,1 mln. eurų, arba 5,2 proc. (836,9 mln. eurų) daugiau nei šiuo metu patvirtintame 2022 metų valstybės biudžeto plane. Lyginant su patvirtintu 2022 metų valstybės biudžeto planu, asignavimai viršija pajamas 127 mln. eurų daugiau.

Tikslinamame šių metų biudžeto projekte numatoma 976 mln. eurų skirti infliacijos padarinių sušvelninimui ir energetinės nepriklausomybės stiprinimui. Humanitarei pagalbai nuo Rusijos karo bėgantiems ukrainiečiams iš viso siūloma skirti 370 mln. eurų. Saugumui ir kritinės infrastruktūros palaikymui numatyta dar 158,3 mln. eurų.

ELTA inf.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų