Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

G. Skaistė: tikėtina, kad liepą infliacija išaugs

G. Skaistė: tikėtina, kad liepą infliacija išaugs

Kainų didėjimo tempui šalyje viršijus 20 proc. ribą, finansų ministrė Gintarė Skaistė neatmeta, kad įmanomas scenarijus, jog bus fiksuojamas dar didesnis augimas.

Tačiau kartu ji atkreipia dėmesį, kad dalis gegužę patikslintame valstybės biudžeto projekte numatytų infliacijos padarinių švelninimo priemonių lėšų gyventojus dar tik pasieks artimiausiu metu.

„Rengiant biudžeto pakeitimą, kuris buvo priimtas balandžio mėnesį, jau buvo orientuotasi į tai, kad infliacija išliks aukšta, kad vasarą matysime infliacijos piką. Tikėtina, kad liepos mėnesį, prisidėjus papildomoms energijos kainoms, infliacijos rodikliai galėtų būti dar didesni, todėl tai įvertinome jau rengdami šį biudžeto pakeitimą.

Jame yra numatytos lėšos, kurios dar tik dabar pasiekia ekonomiką“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį atsakinėdama į žurnalistų klausimus kalbėjo G. Skaistė.

Pasak ministrės, tokios priemonės, kaip neapmokestinamojo pajamų dydžio pakėlimas, didesnės pensijos ir išmokos, įsigaliojo tik nuo birželio mėnesio, o energetikos išteklių kainų kompensavimui skirta pagalba dar tik pradės būti taikoma liepos mėnesį. Vis tik G. Skaistė sako neatmetanti, kad antroje metų pusėje gali prireikti ir papildomų priemonių.

„Jeigu matysime, kad situacija rudenį atrodo blogiau nei šiandien leidžia prognozuoti dabartinės ekonomikos prielaidos, neatmetu, kad rudenį galėtų būti pasiūlytas kitas papildomas biudžeto pakeitimas“, – teigė ji.

Nors ministrė mano, kad infliacijos tempai rudenį turėtų prislopti pirmiausiai dėl vadinamojo bazės efekto, tačiau vasarą, jos vertinimu, vis dar bus stebimas kainų augimas.

„Tam įtakos turi ir tai, kad auga dujų ir elektros kainos, jos nuo liepos 1 d. bus didesnės. Jeigu Vyriausybė būtų nesiėmusi papildomų sprendimų, jos būtų augusios 2-3 kartus. Dabar reguliuotojas yra nustatęs, kad jos turėtų augti apie 40 proc.“, – aiškino G. Skaistė.

ELTA primena, kad birželį išankstinis infliacijos įvertis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) sudaro 20,5 proc., trečiadienį paskelbė Statistikos departamentas.

Komentarai

  • KLAUSIMAS-TAI KUR PRIEMONIU PLANAS SUVALDYTI INFLIACIJA,TAS PLANAS TUR BUT BUS PATEIKTAS KADA ZMONES PRADES MIRTI IS BADO

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų