Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

G. Nausėda: matome, kad žmonės ima vis labiau pasitikėti vietos valdžia

G. Nausėda: matome, kad žmonės ima vis labiau pasitikėti vietos valdžia

Pasibaigus pirmajam savivaldos ir merų rinkimų turui, prezidentas Gitanas Nausėda pasidžiaugė didesniu rinkėjų aktyvumu nei 2019 metų rinkimuose ar renkant parlamentą 2020 m.

Eltai perduotame Prezidentūros komentare pažymima, jog tai rodo augantį žmonių pasitikėjimą vietos valdžia.

„Vienas svarbiausių mano siekių – mažinti regioninę atskirtį ir didinti vietos valdžios įtaką. Per daugelį metų savivalda buvo paversta podukra, nors būtent ji yra arčiausiai žmonių ir geriausiai žino bei gali spręsti jų kasdienes problemas. Šis požiūris jau keičiasi centrinėje valdžioje, o ir patys žmonės, kaip dabar matome, ima vis labiau pasitikėti savo vietos valdžia“, – jame cituojamas šalies vadovas.

G. Nausėda pažymi, kad savivalda nusipelniusi „pagarbos ir pasitikėjimo“, nes ji buvo svarbi sprendžiant pastarųjų metų krizes.

Be to, prezidentas atkreipia dėmesį, jog pirmajame ture išrinkti 26 merai, o absoliuti dauguma jų perrinkti jau ne pirmai kadencijai. G. Nausėdos teigimu, tai ženklas, jog žmonės įvertino konkrečius darbus, konkrečius pokyčius ir jiems pritarė.

Jis taip pat akcentavo, kad savo įtaką išlaiko rinkimų komitetai.

„Prezidentas pažymi, kad nepaisant partijų inicijuotų Rinkimų kodekso pokyčių rinkimų komitetai savivaldoje išlaikė savo įtaką. Iš penkių didžiųjų miestų keturiuose pergalę pasiekė būtent jie. Tai, Prezidento manymu, yra svarbus demokratijos vystymosi Lietuvoje bruožas“, – rašoma Prezidentūros komentare.

ELTA primena, kad savivaldos rinkimuose sėkmė labiausiai šypsojosi Lietuvos socialdemokratų partijai – partija jau laimėjo mero postus 10 savivaldybių. Liberalų sąjūdis užsitikrino keturias merų pozicijas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo mero postus poroje savivaldybių.

Iš 60 savivaldybių, 26-iose antrojo turo nebereikės – ten merai išrinkti pirmajame ture.
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savivaldos rinkimuose dalyvavo 48,97 proc. rinkėjų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų