Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija. ELTA / O. Gurevičiaus nuotr.

G. Nausėda įteikė valstybinius apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms

G. Nausėda įteikė valstybinius apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms

Lietuvai ketvirtadienį švenčiant seniausią valstybės gimtadienį – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – 54 mūsų šaliai nusipelniusiems ir vardą pasaulyje garsinusiems asmenims įteikti valstybiniai apdovanojimai.

Apdovanotųjų sąraše šiemet – ir keletas aukštas pareigas einančių Ukrainos politikų ir karininkų – Ukrainos gynybos ministras Oleksijus  Reznikovas, Ukrainos premjeras Denisas Šmyhalis, Ukrainos kariuomenės vadas gen. Valerijus Zalužnas, taip pat Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanišyna.

„Į įvairias iniciatyvas susibūrę arba savo atsakomybės srityse nuostabių darbų nuveikę piliečiai yra šių dienų valstybės kūrėjai, keičiantys istoriją. Valstybės diena yra visų jų, visų jūsų šventė. Man bus didelė garbė įteikti jums valstybės apdovanojimus, kuriais išreiškiame ne tik pagarbą iškiliems Lietuvos kūrėjams, bet ir pasididžiavimą savo valstybe“, – atidarydamas valstybinių apdovanojimų įteikimo ceremoniją sakė šalies vadovas.

Ceremonijoje G. Nausėda pažymėjo, kad savo darbais tarnaujantys žmonėms asmenys yra neįkainojamas pavyzdys ir įkvėpimo šaltinis daugeliui.

„Dėkoju jums už tai, kad savo šviesiais ir gražiais darbais nenustojate kurti ir brandinti Lietuvos valstybės“, – sakė prezidentas.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi už indėlį į Lietuvos heraldiką, už aukšto meniškumo ir profesionalumo heraldikos objektus, už modernios Lietuvos heraldikos mokyklos sukūrimą ir puoselėjimą apdovanotas dailininkas, grafikas, knygų iliustratorius Arvydas Stanislavas Každailis.

Dar vienas Gedimino ordino Komandoro kryžius įteiktas Ukrainos premjerui Denisui Šmyhaliui. Jis apdovanotas už indėlį į aktyvų valstybių bendradarbiavimą, demokratinių vertybių puoselėjimą.

Vyčio Kryžiaus ordino Komandaro kryžius skirtas Ukrainos gynybos ministrui Oleksijui Reznikovui. Ministras apdovanotas už ypatingą pasiryžimą, pasiaukojimą ir vadovavimą ginant Vakarų demokratines vertybes bei kovojant už saugią Europą.

Už indėlį į Lietuvos aukštojo mokslo transformaciją ir modernizaciją, įsiliejimą į tarptautinį pasaulio universitetų tinklą Danijos Karalystės piliečiui Svenui Larsui Caspersenui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių prezidentas taip pat įteikė chemikui organikui, profesoriui emeritui, habilituotam daktarui Eugenijui Butkui. Jis apdovanotas už indėlį į Lietuvos mokslo sistemos nuoseklų bei ilgalaikį vystymą ir garsinimą pasaulyje.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu apdovanota aktyvi žmonių su negalia teisių gynėja Kristina Dūdonytė. Apdovanojimas jai skirtas už nuopelnus siekiant užtikrinti žmonių su negalia lygias galimybes, savarankišką gyvenimą ir reikalingos pagalbos prieinamumą.

Iš viso iškilmingoje ceremonijoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje apdovanojimai įteikti 54 mokslo ir švietimo, kultūros atstovams, Lietuvai nusipelniusiems visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojams, ambasadoriams, valstybės pareigūnams.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų