P. Židonio nuotr.

Futbolo klubas „Ekranas“ sezoną pradės namuose

Futbolo klubas „Ekranas“ sezoną pradės namuose

Pirmos lygos pirmenybės startavo vakar Plungėje rungtynėmis tarp vietos „Babrungo“ ir „Garliavos“ komandų. Pirmąsias rungtynes FK „Ekranas“ žais šį sekmadienį namuose su Vilniaus „Žalgiriu B“.

Pernai Panevėžio „Ekranas“ savo debiutiniame Pirmos lygos sezone užėmė aštuntąją vietą. 2022-ųjų sezone komandai vadovavęs vyriausiasis treneris Darius Maciulevičius prie komandos vairo liko ir šiam sezonui.

Komandos sudėtyje įvyko nemažai pokyčių – su kai kuriais žaidėjais klubas atsisveikino, bet ekipą papildė ir pajėgūs naujokai.

Iš praeitų metų komandos sudėties klubo vadovai išsaugojo jaunąjį vartų saugą Emilį Urboną, ukrainietį Andrejų Karvackį, Nigerijos pilietį Jerry Pius Omeke.

Komandoje ketvirtus metus iš eilės liko Edgaras Baranauskas. Šis futbolininkas nesenai buvo pripažintas ir geriausiu 2022-ųjų metų Lietuvos salės futbolo žaidėju. Ketvirtą sezoną „Ekrano“ klubo garbę gins ir panevėžietis Mantas Adomėnas.

Trečiąjį sezoną iš eilės komandos gynybą stiprins Kristupas Petravičius, o saugų linijai diriguos Radvilas Jokubonis.

Komandoje ir toliau rungtyniaus Mantvydas Ežerskis. Jaunasis panevėžietis gina mėlynai raudonas spalvas nuo pat klubo atsikūrimo pradžios.

Panevėžio „Ekraną“ papildė miesto legendos Manto Savėno 17-metis sūnus Patrikas, rungtyniaujantis puolėjo pozicijoje.

Prie komandos prisijungė labai spalvingą futbolo biografiją turintis Svajūnas Čyžas, jau anksčiau rungtyniavęs Lietuvos A lygos čempionate bei užsienio klubuose.

„Ekrano“ komandą papildė Patrickas Hiago Nunesas. 31-erių vidurio gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis žaidėjas bus vienas iš vyriausių ekipos futbolininkų. Pats futbolininkas nori padėti „Ekranui“ pakilti į aukščiausią Lietuvos futbolo lygą.

Prie komandos prisijungė legionierių duetas iš Nigerijos. Vidurio gynėjas, jaunimo rinktinių narys Temitayo Toluwaju Ereku susiejo ateitį su klubu iki 2024 metų pabaigos, o puolėjo grandyje mažiausiai sezoną matysime rungtyniaujant Daniel Omokhoa Ilevbare.

Panevėžio „Ekrano“ gretose matysime tris naujokus iš Ukrainos. Komandą papildė 26-erių metų vidurio gynėjas iš Lvovo Nazaras Vyzdrykas, pozicijoje rungtyniaujantis 22-ejų metų iš Donecko kilęs Tarasas Hevlych ir 24-erių metų atakuojantis saugas Oleksejus Bryzhenko.

FK „Ekranas“ vadovas Tomas Malinauskas teigia, kad šiame sezone komanda dar pajėgesnė nei praėjusiame, todėl sieks užimti ir aukštesnę vietą.

„Kol kas sunku įvertinti mūsų komandos pajėgumą, nes įvyko nemažai pokyčių sudėtyje, o kai kurios varžovų ekipos taip pat sustiprėjo. Šiame sezone turime daugiau lygiaverčių žaidėjų, kurie galės tinkamai dėl traumų ar kortelių limito pakeisti negalėsiančius rungtyniauti futbolininkus. Kiekvienose rungtynėse sieksime pergalės. Jeigu pavyktų finišuoti tarp penkių stipriausių lygos komandų, būtų teigiamas rezultatas“, – „Sekundei“ sakė T. Malinauskas.

Vienas iš penkių žinomiausių šalyje futbolo klubas „Ekranas“ buvo įkurtas 1964 metais. Iki 2015 metų klubas net aštuonis kartus tapo šalies čempionu, penkis kartus iškovojo Lietuvos futbolo federacijos taurę, du kartus – šalies Supertaurę. Deja, 2015 metais dėl finansinių sunkumų klubas išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio, kol 2020 mtais grupė naujų investuotojų, susibūrusių į VŠĮ „FK Aukštaitija“ neperėmė klubo teisių.

Tik perėmus naujiems investuotojams, naujasis FK „Ekranas“ laimėjo šalies II-os lygos futbolo diviziono pirmenybes. Sportiniu principu iškovoję teisę žaisti antrajame pagal pajėgumą Lietuvos divizione, panevėžiečiai tarp 16-os I lygos komandų liko aštunti.

Klubo tikslas – sportiniu principu, kelių metų bėgyje, grąžinti miestui FK “Ekraną” į stipriausią šalies futbolo čempionatą – A lygą. Siekiant įgyvendinti šiuos sportinius tikslus, klubas pradėjo vystyti savo futbolo akademijos veiklą, kurioje futbolo paslapčių jau mokosi per 230 vaikų, įkūrė dublerių ir moterų komandas. Organizacija yra socialiai atsakinga ir siekia apjungti vis didesnę panevėžiečių bendruomenės dalį, mažinti socialinę atskirti mieste ir visoje Panevėžio apskrityje.

Pirmos lygos čempionatą FK „Ekranas“ pradės savo aikštėje sekmadienį, kovo 12 dieną, rungtynėmis su Vilniaus „Žalgiriu B“. Susitikimas „Žemynos“ progimnazijos stadione prasidės 13 valandą.

Komentarai

  • Jo. O kada sekundės redakcija A lygos starta pristatys?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų