Futbolininkai iškovojo pelnytą pergalę (foto galerija)

Šivakar FK „Panevėžys“ savo aikštėje Lietuvos A lygos čempionato rungtynes žaidė su „Kauno Žalgiriu“. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 4:0 (1:0).

Puikiai viena kitą pažįstančios komandos rungtynes pradėjo be didesnės žvalgybos. Pirmą pavogingą ataką surengė kauniečiai, bet Yuma Suwa smūgiavo netiksliai. 5-ąją mačo minutę FK „Panevėžys“ jau pirmavo 1:0. Eligijus Jankauskas įsiveržęs į svečių baudos aikštelę nukreipė kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą.

17-ąją susitikimo minutę po Rafaelio Floro perdavimo iš krašto Jorge Elias smūgiavo galva, bet kamuolys praskriejo šalia vartų. Po minutės „Kauno Žalgiris“ surengė greitą išpuolį, bet „Panevėžio“ vartininkas Victoras Golas sugebėjo Michaelio Thuique spirtą kamuolį nukreipti į kampinį. Po akimirkos jau kauniečių vartininkas Deividas Mikelionis buvo priverstas demonstruoti savo meistriškumą, kai iš arti galva smūgiavo J. Elias.

29-ją susitikimo minutę „Kauno Žalgirio“ komanda liko žaisti mažumoje. Mačo arbitras svečių žaidėjui Philipui Otele parodė antrąją geltoną kortelę ir futbolininkas buvo priverstas palikti aikštelę.

Likę mažumoje kauniečiai daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui. Panevėžiečiai turėjo teritorinę ir žaidybinę persvarą, bet jos dar vienu įvarčiu paversti nesugebėjo. Po pirmojo kėlinio „Panevėžio“ komanda pirmavo minimalia persvara 1:0.

Iškart po pertraukos puikią progą padidinti persvarą turėjo J. Elias, bet „Panevėžio“ puolėjo smūgis iš dėkingos padėties buvo netikslus. Po kelių minučių stipriu, bet nevisiškai tiksliu smūgiu iš toli atsakė svečių ekipos žaidėjas Y. Suwa.

54-ąją rungtynių minutę panevėžiečiai sukūrė šimpaprocentinę progą, bet ja nepasinaudojo. Iš pradžių E. Jankausko smūgį atrėmė D. Mikelionis, o iškart po to kamuolys atsitrenkė į „Kauno Žalgirio“ vartų virpstą. Po dviejų minučių Hugo Figueredo neišnaudojo dar vienos puikios progos.

Greitai ši apgultis virto antruoju įvarčiu į kauniečių vartus. 58-ąją susitikimo minutę po Elivelto perdavimo Tautvydas Eliošius tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės ribų pasiuntė kamuolį į varžovų vartus – 2:0.

79-ąją rungtynių minutę įspūdingu smūgiu iš 17 metrų Rafaelis Floro pelnė dar vieną įvartį, po kurio šeimininkai pirmavo jau rezultatu 3:0.

Tašką šiame susitikime 89-ąją rungtynių minutę padėjo Justinas Januševskis. Po „Panevėžio“ gynėjo smūgio iš arti šeimininkai įgijo keturių įvarčių persvarą. Per likusį laiką rezultatas nepakito, o panevėžičiai iškovojo įtikinamą pergalę 4:0.

„Panevėžio“ komanda šiame sezone jau ketvirtą sykį nugalėjo „Kauno Žalgirio“ ekipą. Tris kartus panevėžiečiai įveikė kauniečius šalies A lygos čempionate, o sykį – po baudinio serijos LFF taurės turnyro aštuntfinalyje.

Rungtynes su „Kauno Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Victoras Golas, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Domantas Antanavičius, Tautvydas Eliošius (70 min. Chrysovalantis Kozoronis), Eligijus Jankauskas (80 min. Antonio Kapnidis), Jeffrey Sarpongas (70 min. Ernestas Veliulis), Elivelto (83 min. Pijus Širvys), Joge Elias (80 min. Ignas Kružikas) .

Artimiausias šalies A lygos čempionato rungtynes „Panevėžys“ žais rugpjūčio 29 dieną namuose su Vilniaus „Riteriais“. Susitikimas „Aukštaitijos“ stadione prasidės 17 valandą.