P. Židonio nuotr.

Fotomenininkės kadruose – fantominės tikrojo karo šeimos

Fotomenininkės kadruose – fantominės tikrojo karo šeimos

„Fantominės tikrojo karo šeimos“ – taip pavadintas Ukrainos fotografės Svitlanos Diduch-Romanenko (Світлана Дідух-Романенко) nuotraukų ir vaizdo įrašų projektas apie ukrainiečių šeimas, kurios prasidėjus karui Ukrainoje atvyko į Lietuvą, ieškodamos čia prieglobsčio.

Ši ne tik nuotraukų, bet ir vaizdo įrašų paroda eksponuojama G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos erdvėse.

Fotomenininkės užfiksuotuose kadruose – šeimos, kurios, prasidėjus karui Ukrainoje, buvo priversti išsiskirti, kad išgelbėtų tai, kas jiems brangiausia – savo vaikus.

Dabar čia, Lietuvoje, kur yra saugu, jie gali dirbti, mokytis, ilsėtis ir net susipažinti su vietos įžymybėmis, tai yra gyventi, regis, normalų gyvenimą. Tačiau už viso to slepiasi liūdesys ir skausmas dėl namų, o ypač dėl tų, kurie liko Ukrainoje…

Parodos autorė Svitlana Diduch-Romanenko (1983) gimė ir iki karo su šeima gyveno Boryspilyje, Kijevo srityje Ukrainoje, o šiuo metu apsistojusi Panevėžyje.

Ji – rašytoja, vertėja, fotografė, Ukrainos rašytojų sąjungos narė, penkių poezijos knygų autorė, nuolatinė žurnalo vaikams „Piznayko“ autorė.

Šiuo metu į lietuvių kalbą verčiamas Svitlanos tekstas apie jos potyrius Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą metu. Tai bendro projekto apie Ukrainos rašytojų patirtis dalis.

Nuotraukų ir vaizdo įrašų paroda „Fantominės tikrojo karo šeimos“ bibliotekoje veiks iki rugsėjo 30 dienos.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų