FIBA Čempionų lygoje – ketvirtoji pergalė (foto galerija)

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos rungtynes savo aikštėje žaidė su Manresos „Baxi“ ekipa iš Ispanijos. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 77:61 (22:18, 25:16, 10:16, 20:11). „Baxi“ komanda į Panevėžį atvyko būdama šios grupės lydere. Ispanijos klubo sąskaitoje buvo 6 pergalės per 8 susitikimus, o panevėžiečiai buvo laimėję tris sykius. Pirmoji komandų akistata, vykusi Ispanijoje, baigėsi „Baxi“ pergale rezultatu 76:70.

Mačas Panevėžyje prasidėjo be didesnės žvalgybos. Abiejų komandų krepšininkai žaidė rezultatyviai, o atakos trukdavo trumpai. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo 9 taškų persvara – 19:10. „Baxi“ komandos treneriai buvo priversti paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Svečiams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius šeimininkus, bet po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškų skirtumu – 22:18.

Antrąjį rungtynių ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. 13-ąją susitikimo minutę po Tomo Dimšos tritaškio metimo „Lietkabelis“ pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 30:18. Gana greitai po Pauliaus Valinsko perimto kamuolio ir tikslaus metimo šeimininkų pranašumas išaugo iki 15 taškų – 33:18. Pakiliai nusiteikę panevėžiečiai nemažino apsukų ir dar labiau tolo nuo varžovų – 37:20. „Baxi“ komanda surengė spurtą, pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 8 taškų – 37:29. Kėlinio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė panevėžiečiai. Poilsio komandos išėjo šeimininkų ekipai pirmaujant rezultatu 47:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai daugiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, bet nerezultatyvų puolimą kompensavo kibia ir aktyvia gynyba. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Lietkabelio“ krepšininkai išlaikė dviženklį pranašumą – 55:42. Ketvirčio pabaigoje ispanai sugebėjo šiek tiek sušvelnintė rezultatą. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 57:50.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šį kėlinį tiksliu dvitaškiu metimu pradėjo svečiai, bet panevėžiečiai atsakė tuo pačiu. Paskutinio kėlinio viduryje „Lietkabelis“ pirmavo dviženkle persvara – 69:59. Aikštės šeimininkai sugebėjo išaugoti sau palankų rezultatą ir iškovoti pelnytą pergalę rezultatu 77:61.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus, Željko Šakičius ir Tomas Dimša po 14, Margiris Normantas ir Paulius Valinskas po 9, Gabrielius Maldūnas 6, Vytenis Lipkevičius 5, Marius Valinskas ir Olufemi Olujobi po 3.