Europos taurės turnyro starte patirtas pralaimėjimas (foto galerija)

Šįvakar pirmąsias Europos taurės turnyro rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ savo aikštėje žaidė su Bolonijos „Virtus“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 61:76 (24:19, 11:17, 3:17, 23:23).

Trenerio Nenado Čanako auklėtiniai susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Kylas Vinalesas, Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis ir Marinas Maričius.

Mačo pradžia sėkmingiau susiklostė šeimininkams, kurie išsiveržė į priekį 4:0, o kiek vėliau pirmavo 11:3. Svečių ekipos strategas Aleksandras Džordževičius buvo priverstas gana anksti paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Sugrįžę į aikštelę svečiai laimėjo atkarpą 6:0, o panevėžiečių pranašumas ištirpo iki dviejų taškų. Nepaisant to, panevėžiečiai nepalūžo ir po pirmojo mačo ketvirčio pirmavo 5 taškų skirtumu – 24:19.

Antrojo kėlinio pradžioje abiejų ekipų žaidėjai dažnai klydo, bet „Lietkabelio“ krepšininkai ir toliau išlaikė nedidelę persvarą. Įpusėjus antrajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo vos vienu tašku – 26:25. Jau kitoje atakoje „Virtus“ pataikė tritaškį metimą ir pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį 28:26. Šeimininkų puolimas pradėjo strigti. Panevėžio ekipa per šešias minutes buvo pelniusi vos 2 taškus. Per likusį iki didžiosios pertraukos laiką aikštėje vyko kova taškas į tašką. Poilsio komandos išėjo Italijos ekipai pirmaujant 36:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje tiek šeimininkai, tiek svečiai demonstravo labai gerą gynybą, todėl rezultatas augo lėtai. Per keturias minutes „Virtus“ pelnė vos 2 taškus, o „Lietkabelis“ – nė vieno. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui panevėžiečiai atsiliko jau 8 taškais – 37:45. Nepadėjo ir N. Čanako paprašyta minutės pertraukėlė. Šio ketvirčio pabaigoje „Virtus“ pirmavo jau dviženkle persvara – 50:37. Šiame kėlinyje „Lietkabelis“ pelnė vos 3 taškus ir prieš paskutinį ketvirtį atsiliko 38:53.

Paskutiniame mačo ketvirtyje svečiai didino savo persvarą ir vienu metu pirmavo 22 taškais – 60:38. Rungtynių pabaigoje „Lietkabeliui“ pavyko sušvelninti atsilikimą, bet Virtus“ pergalė nekėlė abejonių. Italijos ekipa iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 76:61.

„Lietkabelis“: K. Vinalesas 20, M. Normantas 10, M. Maričius ir E. Venskus po 8.

„Virtus“: A. Abassas 19, A. Alibegovičius ir G. Ricci po 12.

Šio mačo favoritams „Virtus“ krepšininkams dėl traumos Panevėžyje negalėjo padėti komandos ryškiausia žvaigždė Milošas Teodosičius.

Be „Lietkabelio“ ir „Virtus“, šioje C grupėje rungtyniauja dar keturi kolektyvai – Monako „AS Monaco“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“, Andoros „MoraBanc“ ir Antverpeno „Telenet Giants“.

Antrąsias Europos taurės turnyro rungtynes „Lietkabelis“ žais spalio 7 dieną išvykoje su „Monaco“ klubu. Spalio 3 dieną panevėžiečiai savo aikštėje žais LKL čempionato susitikimą su Klaipėdos „Neptūnu“. Šeštadienį mačas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą.