Garbingai kovojęs „Lietkabelis“ nusileido Ispanijos klubui (foto galerija)

Šiandien FIBA Čempionų lygos atsakomąsias aštuntfinalio rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Saragosos „Casademont“. Šį susitikimą po dratamiškos kovos panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 88:90 (31:25, 23:23, 19:21, 15:21).

Norint tęsti kovą dėl teisės rungtyniauti turnyro ketvirtfinalyje, panevėžiečiams reikėjo būtinai laimėti šias rungtynes. Pirmasis komandų mačas, vykęs Ispanijoje, baigėsi „Casademont“ pergale rezultatu 76:67 (21:20, 24:19, 20:10, 11:18).

Susitikimą „Cido“ arenoje sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir išsiveržė į priekį 5:0. Greitai po Željko Šakičiaus tikslaus tritaškio metimo panevėžiečiai pirmavo 7 taškais – 12:5. Didelį kovingumą aikštėje demonstravę „Lietkabelio“ krepšininkai įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui pirmavo rezultatu 18:10. „Casademont“ žaidėjams sunkiai sekėsi stabdyti šeimininkų ekipos puolimą. Kai „Lietkabelis“ savo pranašumą padidino iki 9 taškų (26:17), svečių treneriai paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Įspūdingą puolimą demonstravę panevėžiečiai pirmąjį rungtynių kėlinį laimėjo rezultatu 31:25.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelio“ krepšininkai pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą – 35:25. Šeimininkai labai tiksliai metė tritaškius metimus, prieš kuriuos Ispanijos krepšininkai neturėjo priešnuodžių. Sužaidus pusę laiko antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 46:34. Per likusį laiką svečiams pavyko kiek sušvelninti rezultatą. Poilsio komandos išėjo esant rezultatu 54:48 panevėžiečių naudai. Per pirmuosius du kėlinius šeimininkai iš toli varžovų krepšį atakavo fantastišku 84,62 procentų tikslumu ir pataikė 11 tritaškių iš 13 mestų.

Po pertraukos aikštėje ir toliau dominavo „Lietkabelio“ krepšininkai. Įpusėjus trečiajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo dviženkle persvara – 66:56. Trečiojo kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė „Casademont“ komandai, bet nepaisant to, panevėžiečiai vis dar buvo priekyje. Pasibaigus trečiajam mačo ketvirčiui šeimininkai pirmavo rezultatu 73:69.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ispanai sušvelnino atsilikimą iki vieno taško – 72:73, o po kelių akimirkų rezultatas jau buvo lygus 75:75. Įsibėgėję „Casademont“ krepšininkai nemažino apsukų ir išsiveržė į priekį 80:77. Dramatiškai vykusio susitikimo pabaigoje kova buvo taškas į tašką. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes rezultats buvo lygus 83:83. Susitikimo pabaiga sėkmingiau susiklostė Ispanijos klubui, kuris iškovojo pergalę rezultatu 90:88.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 18, Željko Šakičius 17, Paulius Valinskas 11, Margiris Normantas ir Martynas Sajus po 10.

Pralaimėjusi „Casademont“ ekipai reprezentacinė miesto komanda baigė savo pasirodymą šio sezono FIBA Čempionų lygoje.