„Lietkabelis“ savo žiūrovų akivaizdoje nukovė „Nevėžį“ (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (14/7) įsitvirtino stipriausiųjų trejete. Šeštadienį panevėžiečiai namuose nepaliko šansų lygos autsaideriui Kėdainių „Nevėžiui“ (6/15) – 85:69 (20:17, 23:11, 14:21, 28:20).

„Nevėžio“ gretose jau nepasirodė buvęs klubo lyderis Laurynas Beliauskas, kuris išvyko žaisti į Ispanijos stipriausią krepšinio lygą.

„Lietkabelis“ pirmasis išsiveržė į priekį po Tomo Dimšos tritaškio. Svečiai į tai atsakė dviem taikliais metimais ir persverė rezultatą – 3:4. Didžiąją dalį pirmojo ketvirčio abi komandos kovojo taškas į tašką. Po 10 minučių panevėžiečiai pirmavo rezultatu 20:17.

Antrajame ketvirtyje Nenado Čanako auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą. Po Gilvydo Birutos dvitaškio „Lietkabelio“ persvara siekė 8 taškus – 30:22. Panevėžio ekipa toliau sėkmingai didino savo pranašumą ir po T. Dimšos dvitaškio greitoje atakoje pirmavo 13 taškų (41:28).

Po didžiosios pertraukos Kėdainių klubas sėkmingai naikino taškų deficitą. Kristupas Žemaitis smeigė du tritaškius paeiliui ir ekipas skyrė vos 6 taškai – 51:45. Po trijų ketvirčių „Lietkabelio“ persvara siekė 8 taškus – 57:49.

Ketvirtajame kėlinyje Panevėžio ekipa spurtavo 10:2 ir nutolo net 16 taškų skirtumu – 67:51. Nors svečiai bandė mažinti varžovų persvarą, galingas G. Birutos dėjimas su pražanga neleido tam įvykti. Likus žaisti 4 minutes, ekipas skyrė 13 taškų (73:60). Per likusį laiką svečiai nieko nuveikti nesugebėjo ir panevėžiečiai iškovojo 14-ąją pergalę čempionate.

„Lietkabelis“: Gilvydas Biruta 21, Rihardas Kuksikas 16, Paulius Valinskas 10, Tomas Dimša 9.

„Nevėžis“: Arminas Urbutis 16, Viny Okouo 11.