„Lietkabelis“ nušlavė „Neptūną“ (foto galerija)

Šįvakar „Cido“ arenoje „Lietkabelis“ LKL čempionato rungtynėse pasiekė dar vieną pergalę. Panevėžiečiai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 102:64 (30:14, 22:21, 32:14, 18:15) įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

Panevėžiečiai atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate Klaipėdoje, kuomet „Lietkabelis“ nusileido varžovams rezultatu 74:78. Šių metų LKL sezone „Lietkabelis“ savo aikštėje dar nesuklupo nė sykio. Panevėžiečiai laimėjus visus 9 žaistus susitikimus.

Panevėžiečiai labai sėkmingai pradėjo rungtynes. „Lietkabelis“ jau pačioje mačo pradžioje pirmavo 11:2, kas privertė svečių strategą Tomą Rinkevičių paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Tai klaipėdiečių neišgelbėjo. Panevėžiečiai ir toliau puikiai puolė, o po dviejų tikslių paeiliui tritaškių Vytenio Lipkevičio metimų šeimininkai pirmavo 18:5. Įspūdingai puolę „Lietkabelio“ žaidėjai per pirmąjį mačo ketvirtį į varžovų krepšį įmetė net 30 taškų. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo 16 taškų skirtumu 30:14.

Antoje kėlinio pradžią sėkmingiau pradėjo svečiai. Klaipėdiečiams laimėjus atkartpą 4:0, „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Įpusėjus antrajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai ir toliau pirmavo net 21 taško persvara – 46:25. Pakiliai rungtyniavę šeimininkai nemažino apsukų. Prieš didžiąją pertrauką „Lietkabelio“ ekipa susikrovė solidų 17 taškų pranašumą. Poilsio komandos išėjo šeimininkams pirmaujant rezultatu 52:35.

Trečiąjį kėlinį panevėžiečiai vėl pradėjo įspūdingai. „Lietkabelis“ keturių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 10:0 ir savo pranašumą padidino iki rekordinės 27 taškų persvaros 62:35. Triuškinami klaipėdiečiai pradėjo karščiuotis. „Neptūno“ krepšininkas Simas Galdinas buvo nubaustas nesportine pražanga, o vyriausiasis treneris T. Rinkevičius užsidirbo techninę pražangą. Po trijų kėlinių neįtikėtinai didele 35 taškų persvara pirmavo „Lietkabelis“ – 84:49.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo tik formalumu, nes „Lietkabelio“ komandos pergalė jau niekam nekėlė abejonių. Panevėžiečiai įtikinamąi laimėjo susitikimą rezultatu 102:64.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 24, Margiris Normantas 17, Žejlko Šakičius 13.