Puikiai varžovų krepšį atakavęs „Lietkabelis“ nepaliko šansų „Žalgiriui“ (foto galerija)

Centrinėje turo dvikovoje Panevėžio „Lietkabelis“ (11/6) namuose įtikinamai nukovė šalies čempioną Kauno „Žalgirį“ (16/1) – 83:72 (23:22, 18:11, 23:19, 19:20). Kauniečiams tai buvo pirmoji nesėkmė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate.

Pirmieji taškų sąskaitą atsidarė „Lietkabelio“ krepšininkai, tačiau netrukus į tai tritaškiu atsakė T. Walkupas – 2:3. Žalgiriečiai pirmieji kiek atitrūko, tačiau Panevėžio ekipa surengė kelias sėkmingas atakas paeiliui ir po Pauliaus Valinsko baudos metimo rezultatas vėl tapo lygus (13:13). Puikią sportinę formą demonstruojantis Željko Šakičius dvitaškiu su pražangą vėl išlygino rezultatą – 18:18. Rezultatyvų pirmąjį ketvirtį minimalia persvara laimėjo „Lietkabelis“ – 23:22.

Antrajame kėlinyje abi ekipos daugiau nei dvi minutes negalėjo pelnyti taškų, tačiau pirmasis pasižymėjo Tomas Dimša (26:22). Sėkmingą atkarpą sužaidę šeimininkai savo pranašumą padidino iki rekordinio – 31:24. Tragiškai antrajame kėlinyje atrodę žalgiriečiai per 6 minutes sukrapštė vos 4 taškus. Tuo puikiai pasinaudoję Nenado Čanako auklėtiniai pasiekė jau dviženklę persvarą – 37:26. Įspūdingą žaidimą pirmojoje rungtynių dalyje demonstravę panevėžiečiai po dviejų ketvirčių pirmavo užtikrintai – 41:33.

Lietkabelis“ realizavo net 5 iš 8 tolimų metimų (62%), kai Kauno ekipa tik 2 iš 6 (33%).

Trečiajame kėlinyje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai kovojo daug aktyviau ir ėmėsi tirpdyti deficitą. Prie to prisidėjo net dvi per kelias minutes gautos „Lietkabelio“ nesportinės pražangos. Situaciją kiek apramino „Lietkabelio“ spurtas 10:0, leidęs vėl saugiai nutolti – 58:46. Trečiąjį ketvirtį taikliu tritaškiu užbaigė Panevėžio klubo naujokas Rihardas Kuksikas – 64:52.

Lemiamą ketvirtį šalies čempionai pradėjo atkarpa 5:0 ir greitai sumažino varžovų atotrūkį. Tačiau Pauliaus Valinsko tritaškis vėl atstatė dviženklę „Lietkabelio“ persvarą – 67:57. Likus žaisti 4 minutes, Edgaras Ulanovas dvitaškiu metimu leido „Žalgiriui“ priartėti iki 6 taškų (69:63). Kauniečių pastangas galutinai sužlugdė Artūro Milaknio ir stratego Šarūno Jasikevičiaus gautos techninės pražangos – „Lietkabelis“ įrodė savo pranašumą prieš šalies čempionus!

„Lietkabelis“: Tomas Dimša ir Paulius Valinskas po 21, Željko Šakičius 20, Vytenis Lipkevičius (9 atk. kam.) 9, Gabrielius Maldūnas 8.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas ir Zachas Leday po 12, Lukas Lekavičius 10.