Panevėžiečiai nusileido šalies čempionams (foto galerija)

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Kauno „Žalgiriu“. Panevėžiečiai šias rungtynes pralaimėjo rezultatu 69:73 (17:16, 20:20, 17:11, 15:26).

Pirmuosius taškus šiame susitikime pelnė Kristupas Žemaitis, bet svečiai iš karto atsakė tiksliu Janio Strielnieko tritaškiu. Pirmosiomis mačo minutėmis aikštėje kova vyko taškas į tašką. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje „Lietkabelis“ pirmavo minimalia persvara 11:10. Po labai lygios kovos pirmąjį kėlinį aikštės šeimininkai laimėjo rezultatu 17:16.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje išliko toks pat – ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda. Antrojo kėlinio viduryje šalies čempionams įgijus 5 taškų pranašumą (24:19), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkai akivaizdžiai pagerino žaidimą. Po įspūdingo Nikolos Radičevičiaus perdavimo Panagiotis Kalaitzakis išvedė „Lietkabelio“ ekipą į priekį – 34:33. Trapią persvarą panevėžiečiai išlaikė iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos. Poilsio komandos išėjo aikštės šeimininkams pirmaujant rezultatu 37:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos gerai gynėsi, o taškus rinkti sunkiai sekėsi tiek „Lietkabelio“, tiek „Žalgirio“ ekipai. Per pirmąsias 3 trečiojo kėlinio minutes abi komandos sukrapštė vos po 2 taškus. Po to panevėžiečiams pavyko surengti kelias rezultatyvias atakas, po kurių šeimininkai pirmavo 43:38. Tuomet svečių strategas Martinas Schilleris paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, „Lietkabelio“ krepšininkai sugebėjo išlaikyti nedidelę persvarą. Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę iš toli pataikė N. Radičevičiaus, o panevėžiečiai prieš ketvirtąjį kėlinį įgijo rekordinę 7 taškų persvarą 54:47.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jį tiksliu tritaškiu metimu pradėjęs Dovydas Giedraitis padidino „Lietkabelio“ pranašumą iki 10 taškų – 57:47. Kauniečiai atsakė dviem trimis tritaškiais metimais, po kurių šeimininkų persvara ištirpo iki minimumo – 57:56. N. Čanakas vėl paprašė minutės pertraukėlės, po kurios panevėžiečiams pavyko pristabdyti įsisiautėjusius svečius. Dramatiškoje susitikimo pabaigoje pergalę pavyko išplėšti kauniečiams, kurie rungtynes laimėjo rezultatu 73:69.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 12, Vytenis Lipkevičius 11, Džordže Gagičius, Kasparas Bėrzinis ir Nikola Radičevičius po 8, Dovydas Giedraitis ir Panagiotis Kalaitzakis po 7.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 18, Lukas Lekavičius 14, Joffrey Lauvergne‘asir Nielsas Giffey po 9, Joshas Nebo 8.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais spalio 2 dieną. Panevėžiečiai išvykoje susitiks su Jonavos „CBet“ krepšininkais.