P.Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ namuose nepaliko vilčių „Ryto“ ekipai (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabelis“ (7/2) toliau yra nesustabdomas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate. Panevėžiečiai namų arenoje užtikrintai įveikė pralaimėjimų liūne skendintį Vilniaus „Rytą“ (7/5) – 78:59 (19:18, 20:10, 21:19, 18:12).

Sostinės ekipai tai buvo jau penktoji nesėkmė per pastarąsias šešias LKL rungtynes.

Rungtynės prasidėjo Margirio Normano tolimu metimu į savo buvusios komandos krepšį (3:0). Tačiau netrukus Kyle`as Vinalesas užsidirbo nesportinę pražangą, o situacija pasinaudoję vilniečiai išsiveržė į priekį – 3:6. „Rytas“ savo puolimą grindė žaidimu per baudos aikštelę, o ten puikiai atrodė senegalietis Maurice’as Ndouras. „Lietkabelis“ surengė sėkmingą atkarpą 8:2, po kurios šeimininkai pirmavo 3 taškais (11:8). Po įtempto pirmojo ketvirčio panevėžiečiai turėjo minimalią persvarą – 19:18.

Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo dviem tolimais Luko Ulecko metimais, tuo tarpu „Lietkabeliui“ užpulti varžovų krepšį sekėsi kiek sunkiau. Nenado Čanako auklėtiniai per daugiau nei 6 minutes tepelnė vos 2 taškus. Tačiau tuomet taškų badą išgyveno jau svečiai ir po ilgos pertraukos Panevėžio ekipa vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 30:28. Puikiai ketvirčio pabaigą sužaidęs „Lietkabelis“ pirmavo užtikrinta 11 taškų persvara (39:28).

Panevėžio ekipa iškart po ilgosios pertraukos pasižymėjo dviem tritaškiais, kad leido nutolti jau 15 taškų (45:30). „Lietkabelis“ toliau žaidė lyg ant sparnų ir trečiojo kėlinio viduryje pradėjo triuškinti varžovus – 53:32. Vilniečiai pakilo iš duobės ir atsakė savo spurtu (13:3), taip priartėdami iki 11 taškų (56:45). Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai turėjo 13 taškų pranašumą – 60:47.

„Rytas“ ketvirtajame kėlinyje stengėsi kilti į šturmą, tačiau daugelis svečių metimų skriejo pro šalį. Vilniečių lyderis Maurice’as Ndouras savo pastangomis sumažino sostinės ekipos deficitą iki vienženklio – 66:57. Vis dėlto, „Lietkabeliui“ pavyko atlaikyti varžovų spaudimą ir iškovoti dar vieną pergalę LKL čempionate.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis ir Džordže Gagičius po 19, Vytenis Lipkevičius 14.

„Rytas“: Maurice’as Ndouras 25, Martynas Echodas 12.