„Lietkabelis“ Įveikė Belgijos klubą (foto galerija)

Šįvakar Europos taurės ketvirtojo turo rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Antverpeno „Telenet Giants“. Susitikimą laimėję rezultatu 80:73 (19:20, 23:15, 18:23, 20:15) panevėžiečiai Europos taurės turnyre iškovojo pirmąją pergalę.

Panevėžio „Cido“ arenoje susitiko pergalių dar neiškovojusios ekipos. „Lietkabelio“ ir „Telenet Giants“ komandos buvo pralaimėjusios po trejas rungtynes.

Mačo pradžioje šeimininkų ekipos žaidėjams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Pirmuosius taškus panevėžiečiai pelnė tik 3-ąją mačo minutę, o rezultatas tada buvo 6:2 „Telenet Giants“ komandos naudai. Sužaidus keturias minutes Margiris Normantas tiksliu metimu pirmą kartą išvedė „Lietkabelį“ į priekį – 10:8. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui ir šeimininkams atsiliekant 10:14, „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiai laimėjo atkarpą 5:0 ir vėl išsiveržė į priekį 15:14. Vėliau aikštėje vyko lygi kovą, o po pirmojo mačo ketvirčio „Lietkabelis“ nuo belgų klubo atsiliko vienu tašku – 19:20. Pirmajame kėlinyje panevėžiečiai suklydo net aštuonis kartus.

Antrojo ketvirčio pradžia vėl buvo nerezultatyvi, o savo pirmuosius taškus šeimininkai pelnė sužaidus daugiau nei dvi minutes. Tuomet Kyle’as Vinalesas pataikė tritaškį metimą ir išlygino rezultatą – 22:22. Kitoje atakoje Paulius Valinskas irgi pataikė iš trijų taškų zonos ir „Lietkabeliui“ pirmaujant 25:22, „Telenet Giants“ komandos treneriai paprašė minutės pertraukėlės. Po jos svečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir priekyje vėl buvo belgų ekipa 30:25. Vėliau aikštėje kurį laiką vyko kova taškas į tašką. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 7 taškų persvarą – 42:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai pelnė 4 taškus be atsako ir pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 46:35. Svečiai nebuvo linkę sudėti ginklų ir kibo šeimininkams į atlapus. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 3 taškų – 48:45. Šeimininkai visą laiką buvo priekyje, o jų persvara svyravo nuo 3 iki 8 taškų. Pasibaigus trečiajam ketvirčiui „Lietkabelio“ ekipa turėjo vos 2 taškų pranašumą – 60:58.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jo pradžioje svečiai pelnė du tritaškius iš eilės, po to pridėjo dvitaškį, o šeimininkai jau atsidūrė besivejančių vaidmenyje 60:66. Po N. Čanako paprašytos minutės pertraukėlės „Lietkabelio“ žaidėjai atsakė dviem tiksliais tritaškiais ir išlygino rezultatą 66:66. Rungtynėms artėjant prie pabaigos pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Dramatiškoje susitikimo pabaigoje sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai iškovojo pergalę rezultatu 80:73.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26, Paulius Valinskas 17, Troy Barnies 11.

Spalio 27 dieną panevėžiečiai išvykoje Europos taurės susitikimą žais su Andoros „MoraBanc“ krepšininkais. Prieš šias rungtynes „Lietkabelio“ lauks išvyka į Uteną, kur spalio 24 dieną teks žaisti LKL čempionato susitikimą su vietos „Juventus“.