FK „Panevėžys“ Vilniuje sužaidė lygiosiomis

Šiandien FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos čempionato penktojo turo rungtynes išvykoje žaidė su Vilniaus „Riteriais“. Šį susitikimą panevėžiečiai sužaidė lygiosiomis rezultatu 1:1 (0:1).

Šiose rungtynėse dėl traumų „Panevėžio“ ekipai padėti negalėjo Tomas Salamanavičius ir Jorge Elias.

Rungtynės prasidėjo panevėžiečių vartų šturmu. Jau antrąją rungtynių minutę vilniečių puolėjas Donatas Kazlauskas atliko pavojingą baudos smūgį. Netrukus dar vieną progą pasižymėti turėjo tas pats D. Kazlauskas, iš kelių metrų nepataikęs į vartus. Vis dėlto, jau 7-ąją rungtynių minutę krito pirmasis įvartis. Po grubios svečių gynėjų klaidos vienas prieš vartus iššokęs „Riterių“ legionierius Lajo Traore nuginklavo „Panevėžio“ vartininką – 1:0.

Šeimininkai ir po įvarčio visiškai kontroliavo žaidimą, nuolat keldami grėsmę padvigubinti savo persvarą.

Panevėžiečiai pirmą pavojingesnę ataką surengė 18-ąją minutę, kai po kampinio smūgiavo Paulius Janušauskas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Netrukus puikią progą išlyginti rezultatą kontraatakoje turėjo Sebastianas Vasquezas, bet kamuolys sudrebino virpstą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai kiek įsidrąsino ir vis dažniau rengdavo išpuolius „Riterių“ aikštės pusėje, tačiau tai naudos neatnešė.

Antrajame kėlinyje Panevėžio ekipa aktyviai stengėsi lyginti rezultatą. 56-ąją minutę gerą progą susikūrė Ernestas Veliulis, tačiau smūgis skriejo šalia vartų.

Puikią progą pasižymėti 70-ąją minutę po L. Čerkausko perdavimo turėjo J. Januševskis, pavojingai smūgiavęs galva.

Sostinės ekipa taip pat turėjo kelias puikias galimybes padidinti savo persvarą, tačiau tuo nepasinaudojo. Jau kitoje atakoje, 80-jąją minutę, puikiai rungtyniavęs E. Veliulis paliko visus varžovų gynėjus už nugaros ir užtikrintai nuginklavo „Riterių“ vartininką – 1:1. Nors per likusį laiką abi ekipos turėjo progų, rezultatas nepakito, o panevėžiečiai iškovojo pirmąjį tašką čempionate.

Susitikimą su „Riteriais“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo, Matheusas Bissi, Ernestas Veliulis (89 min. Rafael Floro), Tautvydas Eliošius (64 min. Edenilsonas Bergonsi), Paulius Janušauskas, Sebastianas Vasquezas (65 min. Eimantas Abramavičius), Ignas Kružikas (90 min. Žygimantas Baguška).

Artimiausias A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ žais birželio 24 dieną. Panevėžiečiai Marijampolėje susitiks su „Sūduvos“ futbolininkais.