FK „Valmiera“ nuotr.

FK „Panevėžys“ įveikė Latvijos komandą

Šįvakar FK „Panevėžys“ Marijampolėje žaidė draugiškas rungtynes su Latvijos stipriausioje lygoje rungtyniaujančia „Valmieros“ komanda. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 2:0 (1:0).

Rungtynės su „Valmieros“ ekipa panevėžiečiams buvo pirmasis kontrolinis mačas rengiantis naujajam sezonui.

Nuo pat susitikimo pradžios iniciatyva buvo panevėžiečių pusėje. Itin aktyviai puolime rungtyniavo Eimantas Abramavičius, kėlęs daug problemų Latvijos klubo gynėjams. Po Luko Čerkausko perdavimo E. Abramavičiaus smūgiuotą kamuolį sugebėjo atremti „Valmieros“ vartininkas.

32-ąją mačo minutę E. Abramavičius iššoko vienas prieš varžovų vartininką, bet paskutinę akimirką atskubėjęs „Valmieros“ gynėjas kyštelėjo koją, nuo kurios kamuolys nuskriejo už galinės aikštės linijos. Pakėlus kamuolį nuo kampinio gairelės Justinas Januševskis tiksliu smūgiu galva pelnė pirmąjį susitikimo įvartį. Dar vieną gerą progą sukūrė du „Panevėžio“ peržiūroje dalyvaujantys legionieriai, bet vėl patikimai sužaidė „Valmieros“ vartininkas.

Iki pertraukos panevėžiečiai žymiai ilgiau kontroliavo kamuolį ir turėjo neginčytiną persvarą. „Valmieros“ komanda vos vieną kartą rimčiau grasino „Panevėžio“ ekipos vartams, bet tame epizode patikimai sužaidė Rafaelis Broetto.

Antrajame kėlinyje „Panevėžio“ treneriai pakeitė beveik visus žaidėjus, o aikštėje vienu metu rungtyniavo net keturi septyniolikmečiai. Nors kamuolio kontrolės laikas išsilygino, bet daugiau progų sukūrė panevėžiečiai. 72-ąją susitikimo minutę puikios progos neišnaudojo E. Abramavičius, atsidūręs akis į akį su Latvijos ekipos vartininku. Jau po minutės rezultatą galėjo išlyginti „Valmieros“ komanda, bet jų žaidėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į „Panevėžio“ vartų skresinį.

75-ąją rungtynių minutę rezultatas tapo 2:0. Po tikslaus Sigito Urbio perdavimo įvartį pelnė komandos peržiūroje dalyvaujantis puolėjas. Per likusį laiką abi ekipos daugiau rimtų progų nebesukūrė, o FK „Panevėžys“ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 2:0. Šiame susitikime „Panevėžio“ treneriai aikštėje leido parungtyniauti 20 futbolininkų, tarp kurių 8 – klubo peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai.

Kitas draugiškas rungtynes panevėžiečiai vėl žais Marijampolėje. Sausio 24 dieną FK „Panevėžys“ išmėgins jėgas su Suvalkų „Wigry“.