Finalo seriją panevėžiečiai pradėjo pergale

Šįvakar Vilniuje startavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija, kur bus žaidžiama iki keturių pergalių. Pirmose rungtynėse Lietkabelis“ rezultatu 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15) įveikė „Rytą“.

Susitikimą šalies sostinėje žymiai sėkmingiau pradėjo reguliaraus sezono nugalėtojai „Ryto“ krepšininkai. Jau 3-ąją mačo minutę šeimininkų komandai pirmaujant rezultatu 8:0, „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas buvo priverstas paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos vilniečiai pelnė dar 4 taškus be atsako ir rezultatas tapo 12:0. Savo pirmuosius taškus panevėžiečiai pelnė rungtynėse sužaidus penkias minutes. Tai padarė Panagiotis Kalaitzakis. Antroje kėlinio pusėje „Lietkabelio“ krepšininkai nebeleido „Ryto“ žaidėjams dar labiau padidinti persvaros. Pirmąjį mačo ketvirtį vilniečiai laimėjo 26:17.

Antrojo kėlinio pradžią sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų – 20:26. Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Rytas“ vėl atstatė dviženklę persvarą 33:23. „Lietkabelio“ komanda nepalūžo – po Nikolos Radičevičiaus tolimo tritaškio metimo panevėžiečiai priartėjo prie šeimininkų iki 1 taško – 35:36. Po akimirkos N. Radičevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir išlygino rezultatą 36:36. Taip ir baigėsi pirmoji rungtynių pusė.

Trečiajame kėlinyje aikštėje vyko apylygė kova. Nors „Ryto“ komanda ir pirmavo, bet vilniečių persvara buvo trapi – vos 1-4 taškai. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui aikštės šeimininkų pranašumas buvo minimalus – 48:47. Po Dovydo Giedraičio tikslaus dvitaškio metimo „Lietkabelis“ pirmą sykį šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 50:48. Po Kristupo Žemaičio tolimo šūvio ir Gabrieliaus Maldūno dvitaškio panevėžiečiai įgijo rekordinę 9 taškų persvarą – 60:51. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo jau dviženkliu skirtumu rezultatu 63:53.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo vilniečiai. Po dviejų iš eilės Kennetho Smitho tritaškių metimų „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 4 taškų – 63:59. Įpusėjus paskutiniajam mačo ketvirčiui svečiai pirmavo rezultatu 69:62. „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo rungtynes rezultatu 77:68 ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja 1:0.

„Rytas“: Margiris Normantas 11, Kennethas Smithas 10, Ivanas Buva 9, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius ir Lukas Uleckas po 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16, Džordže Gagičius 15, Vytenis Lipkevičius 11, Kristupas Žemaitis ir Gabrielius Maldūnas po 10, Nikola Radičevičius 8.

Antrasis finalo serijos mačas gegužės 29 dieną vyks Panevėžyje. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą.