Finale „Lietkabelis“ nusileido „Žalgiriui“

Nors Panevėžio „Lietkabelis“ sugebėjo grąžinti intrigą antrojoje rungtynių dalyje, Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale panevėžiečiai turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ ekipos pranašumą: 69:76 (8:19, 20:18, 13:21, 28:18).

Rungtynių pradžia šeimininkams nieko gero nežadėjo. „Lietkabelis“ susitikimą pradėjo keliomis klaidomis paeiliui, kas leido Kauno ekipai pirmauti rezultatu 0:8. Šeimininkams krepšys buvo tarsi užrištas – panevėžiečiai sužaidus 7 minutes tebuvo pelnę vos 2 taškus. Visiškai dominavę žalgiriečiai netrukus pasiekė dviženklę persvarą – 4:15. „Lietkabelio“ ekipa po slogaus pirmojo kėlinio turėjo 11 taškų deficitą (8:19).

Šeimininkams sunkiai sekėsi pasiekti varžovų krepšį ir antrajame kėlinyje. K. Vinalesas sudėtingu dvitaškiu sumažino atotrūkį iki dešimties taškų (16:26), bet jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė A. Rubitas. Nenado Čanako auklėtiniai sužaidus pirmąją rungtynių dalį atsiliko 9 taškais – 28:37.

Po ilgosios pertraukos abi ekipos vėl rungtyniavo nerezultatyviai. Žalgiriečiai surengė kelias sėkmingas atakas, tačiau į tai tritaškiu atsakė M. Normantas – 35:44. „Lietkabelis“ stengėsi grąžinti intrigą, sumažindamas atsilikimą iki 8 taškų (39:47). Vis dėlto, netrukus tolimu metimu pasižymėjo Marius Grigonis ir ekipas vėl skyrė dviženklė persvara. „Žalgiriui“ surengus spurtą 9:2 ir nutolus 15 taškų (41:56), Panevėžio ekipos vyr. treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant to, svečiams pavyko padidinto savo persvarą iki 17 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai pradėjo smagintis, pasižymėdami dviem dėjimais paeiliui, o persvara tarp ekipų tapo triuškinama – 46:66. K. Vinaleso pastangų dėka šeimininkams pavyko priartėti iki 13 taškų (55:68) likus žaisti 4 minutes. Sėkminga Panevėžio ekipos atkarpa tęsėsi ir toliau – po K. Vinaleso baudos metimo šeimininkai po ilgos pertraukos priartėjo iki 10 taškų (60:70). Visgi, per likusį laiką „Žalgiriui“ pavyko išsaugoti savo pranašumą bei apginti KMT titulą.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 17, Gytis Masiulis 11, Gabrielius Maldūnas (9 atk. kam.) 10.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas (8 rez. perd.) 18, Nigelas Hayesas 14, Joffrey Lauvergne’as 11.