P. Židonio nuotr.

Fiksuotas užsikrėtimų rekordas gali būti susijęs ir su techninėmis problemomis

Fiksuotas užsikrėtimų rekordas gali būti susijęs ir su techninėmis problemomis

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinus net 9490 naujų COVID-19 ligos atvejų, sveikatos apaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad siekiant įvertinti realią situaciją reikėtų žiūrėti bent jau į paskutinių 7 dienų užsikrėtimų vidurkį. Ministro teigimu, tai, kad pastarąją parą buvo fiksuoti užsikrėtimų rekordai, gali būti susiję ir su techniniais niuansais suvedant duomenis.

„Didelis atvejų skaičius – kai jį pasinagrinėjame, visgi kviestume visus žiūrėti labiau ne į konkrečios dienos skaičių, bet bent jau į 7 dienų vidutinį skaičių. Turiu pripažinti, kad pastarąją savaitę buvo daroma įvairių IT sprendimų, buvo problemų suvedant tyrimų rezultatus į e. sveikatą. Tai realiai gali būti, kad ir pirmadienį, ir antradienį ties skaičiai buvo sąlyginai mažesni. Šiandien buvo daugiau įvesta. Tai tokių netolygumų (buvo – ELTA) įvedant. Tad aš kviesčiau žiūrėti bent jau į 7 dienų vidutinį atvejų skaičių, kuris yra pakankamai aukštas – apie 6 tūkstančius“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė ministras.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti net 9490 naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 buvo nepaskiepyti arba paskiepyti tik iš dalies, rodo Statistikos departamento trečiadienį skelbiami duomenys. Antradienį bet kuria skiepo doze vakcinuoti 6459 žmonės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų