FIBA Čempionų lygoje „Lietkabelis“ patyrė ketvirtą nesėkmę paeiliui

FIBA Čempionų lygos turnyre Panevėžio „Lietkabeliui“ (0/4) ir toliau apmaudžiai nesiseka pasiekti pirmosios pergalės. Antradienį Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje neatsilaikė prieš Ostendės „Filou“ (2/2) klubą iš Belgijos – 80:66 (15:21, 12:24, 18:20, 23:13).

„Lietkabelio“ ekipos gretose dėl traumos nerungtyniavo Stefanas Sinovecas.

Panevėžio ekipa kiek sėkmingiau pradėjo rungtynes – po dviejų Tomo Dimšos tritaškių svečiai pirmavo rezultatu 4:9. Įpusėjus kėliniui, „Lietkabelis“ vis labiau diktavo savo sąlygas. Puikią sportinę formą demonstruojantis Željko Šakičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga ir panevėžiečių persvara pasiekė 8 taškus (6:14). Belgijos čempionai turėjo didelių sunkumų stabdant „Lietkabelio“ puolimą, tad panevėžiečiai per pirmąsias 10 minučių metė net 11 baudų metimų, iš kurių pataikė 10 (91%). Tuo tarpu „Filou“ metė vos 2 baudų metimus ir abu realizavo.

Antrąjį kėlinį Ostendės klubas pradėjo spurtu 6:0 ir rezultatas tapo lygus – 21:21. Nenado Čanako auklėtiniams nesisekė išlipti iš duobės – svečiai daugiau nei 3 minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Vis dėlto, panevėžiečiams pavyko atsitiesti, ir po Gabrieliaus Maldūno taškų greitoje atakoje švieslentė vėl fiksavo lygybę – 33:33. Po krepšiais dominavę „Filou“ aukštaūgiai leido Belgijos klubui pirmąją rungtynių pusę laimėti 6 taškais (39:33).

Atkakli kova aikštelėje tęsėsi ir po ilgosios pertraukos. Nesulaikomai rungtyniavęs varžovų vidurio puolėjas Shevonas Thompsonas dvitaškiu padidino „Filou“ pranašumą iki 5 taškų (44:39), tačiau T. Dimšos ir M. Normanto taškai leido vėl atstatyti lygybę (44:44). Ostendės ekipa į tai atsakė spurtu 8:0 ir susikrovė rekordinę persvarą – 52:44. „Lietkabelis“ kėlinio pabaigą sužaidė kiek sėkmingiau ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė jau tik 4 taškai (57:53).

Ketvirtąjį kėlinį belgai pradėjo spurtu 8:1 ir Panevėžio ekipa atsiliko jau 11 taškų (65:54). Tačiau puikią atkarpą sužaidęs Margiris Normantas pasižymėjo greitajame puolime, o tai leido „Lietkabeliui“ priartėti iki 8 taškų – 67:59. Nors panevėžiečiai dar stengėsi sukurti intrigą, varžovai galingu žaidimu įtvirtino savo pergalę – 80:66.

„Filou“: Braian Angola 23, Shevonas Thompsonas (10 atk. kam.) 16, Keye Van Der Vuurst de Vriesas 12.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 14, Željko Šakičius ir Tomas Dimša po 12.