EVA: sunkias alergijas reikėtų įtraukti į „AstraZeneca“ šalutinių poveikių sąrašą

EVA: sunkias alergijas reikėtų įtraukti į „AstraZeneca“ šalutinių poveikių sąrašą

Sunkios alergijos turėtų būti įtrauktos į bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 galimų šalutinių poveikių sąrašą, Jungtinėje Karalystėje nustačius tikėtiną ryšį tarp virtinės tokių atvejų ir vakcinavimo, penktadienį pranešė Europos Sąjungos vaistų reguliavimo tarnyba.

Prieš dieną Europos vaistų agentūra (EVA) pranešė, kad atlieka atskirą tyrimą dėl kraujo krešulių susidarymo, dėl kurio Danija sustabdė vakcinos naudojimą, bet patikino, kad vakcina yra saugi.

Penktadienį EVA nurodė, kad „rekomendavo atnaujinti informaciją apie šį produktą, įtraukiant anafilaksiją ir didelį jautrumą (alergines reakcijas) kaip šalutinius poveikius“.

„Informacijos atnaujinimas grindžiamas 41 pranešimu apie galimus anafilaksijos atvejus, pastebėtus atlikus maždaug 5 mln. skiepų Jungtinėje Karalystėje“, – sakoma medikamentų riziką vertinančio EVA komiteto pranešime.

„Atidžiai peržiūrėjęs šiuos duomenis (komitetas) nusprendė, kad bent dalis šių atvejų gali būti susiję su vakcina“, – nurodoma jame.

Tačiau EVA nurodė, kad anafilaksija, dar vadinama „staigia alergine reakcija“, jau buvo įtraukta tarp „žinomų labai retai pasireiškiančių šalutinių poveikių“.

„AstraZeneca“ produkto informaciniame lapelyje jau anksčiau buvo perspėjama, kad žmonės turi būti „atidžiai stebimi mažiausiai 15 minučių po skiepo dėl galimų alerginių reakcijų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • panevezyje paskiepyta moteris mirė ne nuo skiepo, teigė greitoji…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų