Europos turnyre pasiekta antra pergalė

Šįvakar „Lietkabelio“ komanda Europos taurės turnyro rungtynes išvykoje žaidė su su Trento „Dolomoti Energia“ ekipa. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 77:61 (24:12, 14:22, 19:15, 20:12).

Iki šių rungtynių Italijos komanda buvo pralaimėjusi abejas Europos taurės turnyro rungtynes, o „Lietkabelio“ sąskaitoje buvo viena pergalė po dviejų susitikimų.

Mačo Italijoje pradžioje į Vytenio Lipkevičiaus tritaškį tiksliu tolimu metimu atsakė ir šeimininkai – 3:3. Vėliau „Lietkabelio“ krepšininkai pelnė 4 taškus be atsako ir pirmavo rezultatu 7:3. Įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui „Lietkabelio“ persvara siekė 7 taškus – 15:8. Po Panagiočio Kalaitzakio tikslaus tritaškio metimo svečiai įgijo dviženklį pranašumą 18:8. Pasibaigus pirmajam kėliniui panevėžiečiai pirmavo rezultatu 24:12.

Antrajame ketvirtyje sužaidus pusę laiko šeimininkai priartėjo prie panevėžiečių iki 6 taškų (22:28). Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Tai nepadėjo – „Dolomoti Energia“ ekipa prie „Lietkabelio“ priartėjo iki 1 taško (34:35). Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant rezultatu 38:34.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėję „Dolomoti Energia“ krepšininkai išlygino rezultatą 38:38. Tuo metu „Lietkabelio“ komandoje iniciatyvos ėmėsi P. Kalaitzakis, po kurio tikslių metimų svečiai vėl įgijo 7 taškų persvarą – 51:44. Po trijų kėlinių panevėžiečiai pirmavo rezultatu 57:49.

„Lietkabelio“ komanda išlaikė įgytą pranašumą iki susitikimo pabaigos ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 77:61.

„Dolomiti Energia“: Johnathanas Williamsas 18, Cameronas Reynoldsas 13, Diego Flaccadori 9, Wesley Saundersas 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 20, Gediminas Orelikas 14, Džordže Gagičius 11, Vytenis Lipkevičius 10, Kristupas Žemaitis 9, Gabrielius Maldūnas 7.

Artimiausią susitikimą panevėžiečiai žais namuose lakpričio 7 dieną. LKL čempionato rungtynėse „Lietkabelis“ susitiks su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 16 valandą.