Europos taurės turnyras pradėtas pergale

Šįvakar „Lietkabelio“ komanda pergale pradėjo žygį Europos taurės turnyre. Panevėžiečiai Vroclave susitiko su vietos „Šlask“ krepšininkais ir įveikė juos rezultatu 70:59 (19:14, 17:18, 14:17, 20:10).

Susitikimas Vroclave prasidėjo tiksliu tolimu Gedimino Oreliko metimu, į kurį aikštės šeimininkai atsakė 5 pelnytais taškais. Vėliau vyko lygi kova, o įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „Lietkabelio“ komanda pirmavo minimalia persvara 11:10. Kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai pirmąjį rungtynių ketvirtį laimėjo rezultatu 19:14. „Lietkabelis“ pirmajame kėlinyje pataikė 4 tritaškius metimus.

Antrojo ketvirčio pradžioje, po Gabrieliaus Maldūno dėjimo iš viršaus, svečių ekipos persvara siekė jau 7 taškus – 23:16. Tuomet „Šlask“ ekipos strategas Andrejus Urlepas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkams pavyko rezultatą sušvelninti iki 4 taškų – 25:21. Panevėžiečiai visą laiką buvo priekyje, o jų persvara siekė 4-8 taškus. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant rezultatu 36:32.

Iškart po pertraukos aikštėje geriau sekėsi „Šlask“ krepšininkams, kurie visiškai priartėjo prie panevėžiečių 35:36, o vėliau ir išsiveržė į priekį 42:39. Įstrigusį panevėžiečių žaidimą bandė sustyguoti „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas, tuo metu paprašęs minutės pertraukėlės. Po jos svečių ekipos žaidimas pagerėjo – po trečiojo kėlinio „Lietkabelio“ komanda pirmavo 1 taško skirtumu – 50:49.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame rungtynių kėlinyje. Jame geriau sekėsi „Lietkabelio“ krepšininkams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 70:59.

„Šlask“: Cyrilas Langevine’as 19, Aleksandras Dziewa 14, Ivanas Ramljakas 11, Jakubas Karolakas 5.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12, Gediminas Orelikas 11, Vytenis Lipkevičius ir Kristupas Žemaitis po 10, Gabrielius Maldūnas 9, Džordže Gagičius 7, Nikola Radičevičius 6.

Šioje grupėje dar žaidžia Paryžiaus „Metropolitans 92“ (Prancūzija), Trento „Dolomiti“ (Italija), Badalonos „Joventut“ (Ispanija), Hamburgo „Towers“ (Vokietija), Krasnodaro „LokomotivKuban“ (Rusija), Andoros „Morabanc“, Belgrado „Partizan“ (Serbija) ir Ankaros „Turk Telekom“ (Turkija).

Šios grupės pirmojo turo susitikimų rezultatai: Trento „Dolomiti“ – Badalonos „Joventut“ 56:86, Hamburgo „Towers“ – Belgrado „Partizan“ 97:106, Ankaros „Turk Telekom“ – Paryžiaus „Metropolitans 92“ 73:65, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ – Andoros „Morabanc“ 93:82.

B grupėje irgi rungtyniauja 10 komandų. Į kitą etapą pateks po aštuonias geriausias kiekvienos grupės ekipas.

Artimiausias susitikimą „Lietkabelis“ namuose žais spalio 24 dieną. Panevėžiečiai LKL čempionato rungtynėse susitiks su Utenos „Juventus“ krepšininkais. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.