Euforiją dėl vakcinų keičia nerimas

Euforiją dėl vakcinų keičia nerimas

Gautąja vakcina nuo koronaviruso sekmadienį paskiepijusi 850 darbuotojų – ne tik medikų, bet ir administracijos bei techninio personalo darbuotojų, Respublikinė Panevėžio ligoninė priversta aiškintis, kodėl regioninėms Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms tepaliko vos 125 dozes.

Netikėtos kliūtys

Iš šių jau pasigirdo priekaištų, kad likusios podukros vietoje – vakcinų neužteko net tiems medikams, kurie tiesiogiai dirba su COVID-19 pacientais.

Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko teigimu, tikėtasi, kad visi priešakinėse linijose su COVID-19 besigrumiantys medikai bei slaugytojai vakcinos sulauks jau šios savaitės pradžioje. Nors antroji siunta – 10 725 dozės jau pirmadienio naktį pasiekė Lietuvą, gydymo įstaigoms jos iki šiol neperduotos.

Pasak A. Skorupsko, dėl tam tikrų sutrikimų Belgijoje esančioje farmacijos gamykloje nėra aišku, kada mūsų šalį pasieks trečioji vakcinų siunta, kuri turėjo būti skirta jau paskiepytų medicinos darbuotojų antram skiepijimui.

„Tikėjomės, kad jau gruodžio 29 d. gausime antrąją vakcinos dozę ir galėsime paskiepyti visus COVID-19 skyriuose dirbančius žmones regioninėse ligoninėse, tačiau dabar mus pasiekė informacija, kad dėl tam tikrų trukdžių antroji siunta nebus išdalyta ligoninėms. Gali būti taip, kad ji bus skirta jau paskiepytų žmonių revakcinacijai“, – kalbėjo A. Skorupskas.

A. Skorupsko teigimu, jeigu ir būtų buvę žinoma, kad antroji vakcinos partija vėluos, vis tiek daugiausia paskiepyta būtų Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Užteko ne visiems

A. Skorupsko teigimu, jeigu ir būtų buvę žinoma, kad antroji vakcinos partija vėluos, vis tiek daugiausia paskiepyta būtų Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų. Pasak direktoriaus, regioninių ligoninių pasipiktinimas suprantamas, tačiau skaičiai rodo, kad vis dėlto Respublikinėje Panevėžio ligoninėje situacija sudėtingiausia. Todėl paskiepyti jos penkiolikos padalinių darbuotojai, kurie turi vienokį ar kitokį kontaktą su sergančiaisiais COVID-19.

„Labai panašūs skaičiai ir kitose didžiųjų miestų ligoninėse. Pavyzdžiui, nuo spalio 1-osios iki gruodžio 15-osios Panevėžio ir Utenos apskričių regioninėse ligoninėse buvo gydomi 149 COVID-19 pacientai, o vien Panevėžio ligoninėje – 750. Be to, Panevėžio ligoninė teikia ir specifines paslaugas – čia veikia insultų, infarktų, politraumų klasteriai, kur auksinė yra pirmoji valanda. Apsaugodami čia dirbančius medikus, galėsime užtikrinti pagalbą visiems apskrities gyventojams“, – aiškino A. Skorupskas.

Laukia sunkios savaitės

Tam, kad ligoninėje galima būtų užtikrinti vadinamąjį kolektyvinį imunitetą, reikia, jog būtų paskiepyta apie 70 proc. visų darbuotojų. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tai sudarytų apie 1400 žmonių. Tad ir jai pačiai dar gerokai trūksta pasiskiepijusiųjų. Pasak direktoriaus, dabar prioritetas buvo skiriamas tiems darbuotojams, kurie turi kontaktą su COVID-19 pacientais ar yra rizikos grupėje dėl savo amžiaus ar gretutinių ligų. Tarp pasiskiepijusių buvo ir keturi administracijos darbuotojai. Kaip paaiškino A. Skorupskas, net trys iš jų taip pat yra medikai ir dirba su pacientais.

„Sunkių pacientų išties daug. Sunkiausios bus dar dvi savaitės.“

A. Skorupskas

„Esame apskaičiavę, kad mums reikia 2800 dozių vakcinos, kad galėtume patenkinti visų poreikius. Todėl su nekantrumu laukiame, kol mus pasieks antroji vakcinos partija“, – sakė direktorius.

Šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomi 138 pacientai, sergantys COVID-19. Reanimacijoje guli 15, aštuoniems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, dar aštuoniems reikalinga deguonies terapija. Taip pat septyniems ligoniams būtina hemodializė.

„Sunkių pacientų išties daug. Sunkiausios bus dar dvi savaitės. Gerai, kad po truputį pradeda grįžti po ligos pasveikęs personalas. Iš 600 užsikrėtusių darbuotojų dar tebeserga apie 200. Kiek didesnė įtampa reanimacijos skyriuje, kur dar serga daug pačių gydytojų ir slaugytojų. Bet galime užtikrinti, kad lovų nepritrūks ir visi regiono poreikiai bus patenkinti“, – patikino A. Skorupskas.

Komentarai

  • Mes manome, kad tegul skiepijasi Skorupskas Panevėžio respublikinės ligoninės direktorius. Kai jis pasiskiepis ir jo visi pavaduotojai, vedėjai tada žmonės kiti skiepisis.Tegul jis nemeluoja kad pasiskiepijo tegul skiepijasi per tv. ir visa jo komandą. Jeigu tokio amžiaus Skorupskas nenumirs tai žmonės tada pasitikės.

  • gali jam suleisti vitamino C kad ir per dvi televizijas.

  • Pagarba šefui, paskiepijo nuo valytojos iki pavaduotojo.

  • Kažkodėl neteikiama jokia inf.apie infekcinę ligoninę,ten ko gero yra 100 lovų. Kaip ten yra??????????Kalat prie sienos tik respublikinę ligoninę. Dar girdėjau, kad medikai turėjo labai geros brangios vakcinos dėl bronchų, plaučių inf. užkrato. Jie pasiskiepijo, tad dabar tos naujos vakcinos nelabai nori leistis.Ko gero čia paslaptis.

  • Gyditojai skundėsi nuo pavasario kad yrą daug užsikrėtusių covid ,tai reiškia ,kad daug jau turi imunitetą,ir gali gyditi ligonius kad ir be kaukių.Atveža skiepus ir visi tie patys gyditojai stojasi į eilę skiepitis „stebuklinga kalėdine „vakcina,o tuo tarpu tvirtina kad yra baisus mirtingumas užsikrėtusiu nuo covid,bet nėvieno pasakiepito senelio,kuris gal rytoi mirs.

  • Ir taip aišku-jei vakcina tikrai nepavojinga ir efektyvi ją pirmiausia pasinaudos medikai ir visokie,nusipelnią. Jai dėl vakcinos yra neaišku ir bijoma paskiepys senelius ir runkelius. Ką saugai, tą turi. Nieko nesaugai, nieko neturi

  • Reanimacijoje sunkiausia padėtis nes dauguma personalo serga,o ponas dirėktorius juos į Teismą padavė.Ypač šiuo metu!Už tai kad personalas prašo išmokėt atlygį dirbant su covid ligoniukais.Apie kokį žmogų mes kalbam…..

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų