Tiesa, nedraugaujantys su tokiomis naujovėmis galės naudotis ir pastaraisiais.
Miesto plėtros skyriaus vedėjo Jokūbo Leipaus teigimu, pirmiausia šešiose miesto autobusų stotelėse atsiras švieslentės.
Jau po Joninių jų sulauks stotelės, kuriose didžiausi keleivių srautai: dvi J. Basanavičiaus gatvės pradžioje iš abiejų pusių, prie Respublikinės Panevėžio ligoninės iš abiejų Smėlynės gatvės pusių ir prie miesto Savivaldybės abipus Vilniaus gatvės.
Jei tokia naujovė pasiteisins, ateityje būtų svarstoma švieslentes įrengti ir kitur.
Panevėžyje jos nebus paprastos informacinės, pranešančios apie atvykstančius autobusus, o interaktyvios.
Pritvirtintos žmogui patogiame aukštyje, kad pats galėtų susirasti informaciją, kurioje miesto vietoje tuo metu yra laukiamas autobusas, pažiūrėti jo maršrutą.
Švieslentėse informacija apie autobusų atvykimą bus skelbiama maždaug su penkių sekundžių atsilikimu, tai reiškia, kad atėjus į stotelę, bus galima matyti realiuoju laiku, ar autobusas jau pravažiavo, ar dar tik atvažiuoja.
Ši informacija bus ir specialioje programėlėje mobiliajame telefone.
Greta švieslenčių kol kas visose stotelėse išliks ir popieriniai autobusų tvarkaraščiai.
„Stengiamės, kad nebūtų staigių pokyčių keleiviams“, – sako J. Leipus.
Autobusuose jau rudenį nebereikės ir dabar įprastų popierinių bilietų.
Pasak J. Leipaus, elektroninis bilietas bus įdiegtas daugiau nei šešiose dešimtyse po miestą važinėjančių keleivinių autobusų.
Įdiegti elektroninio bilieto sistemą Panevėžio maršrutiniuose autobusuose planuojama už 1,6 milijono eurų.
Pusę šios sumos skyrė ES finansiniai fondai, likusioji dalis – pačios Savivaldybės pinigai.
Nors J. Leipus teigia, jog Savivaldybė suinteresuota išlaikyti dabartines bilietų kainas, mažiausias Lietuvoje, visgi jis pripažįsta: tikslas, kad keleiviai pereitų nuo popierinių prie elektroninių.
Šešiose miesto autobusų stotelėse jau po Joninių greta dabartinių tvarkaraščių atsiras ir švieslentės. P. ŽIDONIO nuotr.
Todėl Savivaldybės atstovas neatmeta, kad elektroniniai bilietai kainuos tiek pat, kiek šiuo metu popieriniai, tačiau tikėtina, kad pastarųjų kaina gali keistis.
Kainų skirtumą J. Leipus motyvuoja tuo, jog bilietų spausdinimas yra brangus, o elektroninį bilietą administruoti kur kas paprasčiau.
Tačiau naikinti popierinių bilietų neplanuojama.
Juos bus galima nusipirkti, kaip ir dabar, tiek autobuse iš vairuotojo, tiek spaudos kioskuose.
Kiti šalies miestai, turintys elektroninį bilietą, taiko įvairias nuolaidų akcijas keliaujantiems viešuoju transportu.
Panevėžio savivaldybė irgi domisi tokia praktika.
Naujovės rengiamos netgi zuikiams.
J. Leipus juokauja, kad jiems svarstoma turėti specialų bilietą. Tai reiškia, kad kontrolieriams įkliuvęs pažeidėjas galės ne baudą mokėti, o nusipirkti tam tikrą bilietą.
„Panevėžio keleivinio transporto“ įmonės direktoriaus Giedrio Šileikos teigimu, šiuo metu vyksta visuomenei nematomi programavimo ir elektroninio bilieto integravimo darbai.
Netrukus panevėžiečiams rengiamasi pristatyti ir kaip veiks elektroninio bilieto sistema, kur ir kaip bus galima įsigyti bilietų.
Komentarai
Negaliu patikėti, kad yra miestų ir rajonų, kur žmonės važinėja be jokių bilietų. Vienas iš tokių – Plungė. Deja, Panevėžys net pensininkams nuolaidos nedaro, kaip yra Vilniuje. Taigi nekoks gyvenimėlis tame Panevėžy.
Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/elektroninio-bilieto-debiutas-panevezyje-jau-netrukus/?fbclid=IwAR2QjEuVwB-zumEGi-9NdE-mSWKrynYMJWCz_DkmuNQIcTuGu_4PS_eFvik