Ekstremalaus sporto mėgėjams teks palūkėti

Ekstremalaus sporto mėgėjams teks palūkėti

 

Vasarą stiprokai apdegusi ir jau nudėvėta vienintelė Panevėžyje ekstremalaus sporto aikštelė Parko gatvėje ne taip seniai galutinai išardyta. Savivaldybė planuoja įrengti kelias naujas vietas treniruotis riedutininkams, riedlentininkams ir BMX dviratininkams, tačiau kol kas tokie planai dar tik sugulę į paraišką europiniam finansavimui gauti.

Trys miestai iš Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos yra pateikę paraišką kartu įgyvendinamiems projektams.

Strateginio planavimo, investicijų ir biudžeto skyriaus investicijų projektų koordinatoriaus Remigijaus Kėvelaičio teigimu, preliminariai Panevėžio miestui galėtų tekti 250 000 eurų, o iš savo biudžeto prisidėti reikėtų apie 25 tūkst. eurų.

„Projekto sėkmės atveju Panevėžio savivaldybė atnaujintų ekstremalaus sporto aikštelę Kultūros ir poilsio parke, įrengtų BMX dviračių trasas Kultūros ir poilsio parke bei Taikos alėjoje esančiame pušynėlyje. Taip pat būtų sprendžiamos socialinės problemos, integruojant socialiai pažeidžiamas grupes į aktyvų visuomeninį gyvenimą, siekiant sumažinti jų atskirtį“, – vardijo R. Kėvelaitis.

Anot jo, Taikos alėjos pušynėlyje, kur vietos nėra daug, būtų įrengta mažesnė BMX dviračių trasa.

Planuota, kad projektas bus įgyvendintas per porą metų. Tačiau kol kas net nėra žinoma, kada jis bus patvirtintas ir miestus pasieks europinės lėšos. Pasak Savivaldybės atstovo, projektas jau perėjęs administracinės atitikties ir techninio tinkamumo patikrą.

Senoji 1,2 tūkst. kvadratinių metrų ekstremalaus sporto aikštelė su 45 metrų ilgio slalomo trasa Parko gatvėje buvo įrengta dar 2006 metais. Tuomet toks statinys biudžetui kainavo 200 tūkst. litų.

Panevėžio riedlentininkų klubo pirmininkas Lukas Kirjanovas sako, kad su Savivaldybe kalbėta dėl naujosios ekstremalaus sporto aikštelės. Jo žiniomis, šioji planuojama ne toje pačioje parko vietoje, o arčiau Panevėžio arenos.

Šiuo metu ekstremalaus sporto mėgėjams nelikę vietos treniruotis Panevėžyje. Artimiausia tam tinkama vieta Velžyje, vos prieš kelis mėnesius rajono Savivaldybės baigtoje įrengti modernioje aikštelėje. Pasak L. Kirjanovo, panevėžiečiai ten važiuoja, tačiau toks atstumas nėra patogus – tėvams tenka vežioti jaunuosius ekstremalus.

„Panevėžys turi susiimti ir vieną kartą pasidaryti normalią aikštelę“, – laukia riedlentininkų klubo pirmininkas.

Komentarai

  • Taikos al. pušynėlyje tikrai nereikia jokiu BMX trasos, palikit toki pušyna koks jis dabar yra ir to užtenka. Jau ir taip pilna pramogu vaikams mieste įrengta. Parke kur buvo ten vieta ir geriausia.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų