Ekspertai tarsis dėl abiturientų grąžinimo į mokyklas

Ekspertai tarsis dėl abiturientų grąžinimo į mokyklas

Ekspertų taryba prie Vyriausybės pirmadienį tarsis dėl abiturientų grąžinimo į mokyklas. Taip pat kultūros renginių atnaujinimo, vakcinavimo „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso.

Kaip BNS sakė premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė, šie ir kiti klausimai įtraukti į pirmadienio vakaro ekspertų tarybos darbotvarkę.

„Bus tariamasi dėl keliamo atlaisvinimų klausimo, tai – kultūros renginiai ir abiturientų grąžinimas į mokyklas. Taip pat einamieji klausimai: vakcinacija, strategijos dėliojimas“, – teigė Ž. Gudlevičienė.

Ji primena, kad dėl pradinukų grąžinimo ekspertai jau yra pasisakę ir sprendimai palikti Vyriausybei su savivaldybėmis, tad pirmadienį taryba turėtų pateikti rekomendacijas dėl plane vėliau už pradinukus numatyto abiturientų grįžimo į mokyklas.

„Kalbant apie vakcinavimą, svarbiausia – truputėlį kritinė „AstraZeneca“ situacija, ką daryti, kai žmonės nenori, atsisako skiepytis. Iš tiesų, yra visokių pamąstymų, galbūt galima pereiti prie sprendimų, kai galėtų būti ar kita eilė, ar koreguojami kriterijai, kad tiesiog, skiepijasi tie, kas nori. Bet šie klausimai tikrai kol kas keliami diskusijai“, – tvirtino premjerės patarėja.

Britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ vakcina daugiausiai diskusijų viešojoje erdvėje kelia dėl nepageidaujamo poveikio, nors Europos ir Lietuvos institucijos pabrėžia, kad vakciną galima naudoti ir vyresnio amžiaus žmonėms, o nepageidaujamas reakcijas sukelia ir kitos vakcinos.

Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino švelninimo planą, bent dalis abiturientų į mokyklas galės grįžti, kai naujų koronaviruso atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites neviršys 150, o teigiamų testų dalis nesieks 4 procentų.

Šiuo metu, Statistikos departamento duomenimis, šis rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 251,4 atvejo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų