„Sekundės“ archyvo nuotr.

Egzamino rezultatai: kam džiaugsmas, kam ašaros

Egzamino rezultatai: kam džiaugsmas, kam ašaros

Šiemet ypatingomis aplinkybėmis brandos egzaminus laikę abiturientai sulaukė vieno svarbiausių – valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros – egzamino rezultatų.

Šalies mastu neišlaikiusiųjų daugiau nei pernai, tačiau šimtukų surinkta daugiausia per pastaruosius penkerius metus.

Panevėžyje šiemet valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė 12 proc. – apie 90 abiturientų. Tai yra šiek tiek daugiau nei šalies vidurkis, siekiantis 10,8 proc.

Savivaldybės žiniomis, pagrindinėse miesto gimnazijose neišlaikymo procentas nėra didelis – iki 5 procentų. Labiausiai nepasisekė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bei Profesinio rengimo centro abiturientams. Čia neišlaikiusiųjų yra gerokai daugiau.

„Panevėžio statistika yra blogesnė nei šalies rodiklis, bet jei skaičiuotume tik pagrindinių miesto gimnazijų įvertinimus, rezultatai geresni nei šalyje“, – sako Švietimo skyriaus specialistė Minolė Petronytė-Kairienė.

Šiemet miesto abiturientai už šį svarbiausią egzaminą surinko šešis šimtukus. Aukščiausią įvertinimą gavo penki J. Balčikonio gimnazijos abiturientai ir vieną – 5-osios gimnazijos.

Kitose miesto mokyklose 100 balų įvertinimų už lietuvių kalbos ir literatūros žinias nėra.

Rezultatai nenustebino

Vadinamuosius aukščiausio lygio, tai yra nuo 86 iki 99, balus Panevėžyje pelnė 12 proc. laikiusiųjų egzaminą. Daugiausia abiturientų – beveik 43 procentai – žinios įvertintos pagrindiniu lygiu, tai yra nuo 36 iki 85 balų. Patenkinamo lygio – nuo 16 iki 35 balų pelnė 33 proc. Panevėžio abiturientų.

M. Petronytės-Kairienės teigimu, šiųmečiai valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai nenustebino – jie labai panašūs į pernykščius. Praėjusiais metais jo neišlaikė 12 proc. miesto abiturientų, o šimtukus gavo penki.

Panevėžio rajone šiemet valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 99 abiturientai. Iš jų 11-ai labai nepasisekė. Maždaug tiek pat neišlaikiusiųjų rajone būta ir pernai.

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistės Ilonos Čingienės teigimu, šįmet šimtukų nepelnė nė vienas abiturientas, tačiau daugiau nei 86 balus gavo 9 proc. laikiusiųjų. Pernai tokių buvo 6 proc.

Miestas neįveikė mokyklinio

Valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas privalomas planuojantiems rinktis valstybės finansuojamas universitetines studijų programas. Norint tik baigti mokyklą, pakanka išlaikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Panevėžio rajone jį išlaikė visi abiturientai, tačiau mieste mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino slenksčio neperlipo beveik 10 proc. jį laikiusiųjų.

Mokyklinį egzaminą, vertinamą dešimtbalėje sistemoje, dešimtuku išlaikė du miesto mokiniai, vienas gavo devintuką. Apie 20 proc. abiturientų, laikiusių mokyklinį egzaminą, pelnė nuo 6 iki 8 balų. Apie 30 proc. pasiekė minimalią ketvertuko ribą. Neišlaikiusieji tiek valstybinio, tiek mokyklinio egzamino ateinantį antradienį galės jį perlaikyti kaip mokyklinį. Tokių abiturientų mieste iš viso susidarys daugiau nei 100.

„Sėkmės atveju jie gaus brandos atestatą ir šiemet baigs mokyklą“, – sako M. Petronytė-Kairienė.

Visgi kasmet, nors ir nedaug, bet atsiranda ir tokių, kuriems nepavyksta ir antrą kartą.

Penkerių metų rekordas

Visoje Lietuvoje valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą šiais metais laikė 16 970 kandidatų. Egzaminui išlaikyti reikėjo surinkti 30 proc. egzamino užduoties taškų. Šįmet jį išlaikė 89,2 proc. visų kandidatų, pernai – 90,6 procento. Tačiau šiemet šimtukų surinkta daugiausia per pastaruosius penketą metų.

Jais džiaugiasi 1,3 proc. kandidatų, pernai tokių buvo 0,9 procento. Nacionalinė švietimo agentūra skelbia, kad visi mokiniai, gavę šimto balų įvertinimą, mokėsi išplėstiniu kursu gimnazijose. Didžiąją šio egzamino šimtukininkų dalį – beveik 80 proc. – sudaro merginos.

Daugiausia laikiusiųjų egzaminą – 75 proc. – rinkosi rašyti samprotavimo rašinį, o populiariausia tema buvo „Ar menas gali paveikti tikrovę?“ Šia tema samprotavo beveik 60 proc. abiturientų.

Literatūrinį rašinį rašė apie 25 proc. abiturientų, o 20 proc. rašė apie kartų santykius literatūroje.

Paskelbti ir vokiečių bei prancūzų kalbų egzaminų rezultatai, bet nei Panevėžio mieste, nei rajone jį laikiusiųjų nebuvo. Šalyje prancūzų kalbos egzaminą pasirinko 19 abiturientų, o šimtukus gavo 15,5 proc., vokiečių kalbos egzaminą Lietuvoje rinkosi laikyti 32 abiturientai, iš kurių 28,1 proc. gavo šimtukus.

Likusių brandos egzaminų rezultatai bus skelbiami kasdien – visi įvertinimai turi būti paskelbti iki rugpjūčio 5-osios.

Panevėžyje šiemet valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė 12 proc. – apie 90 abiturientų. Tai yra šiek tiek daugiau nei šalies vidurkis, siekiantis 10,8 proc.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų