Penktadienio vakarą panevėžiečiai kviečiami į eglutės įžiebimo šventę, kur lauks ne tik Kalėdų Senelis, bet ir daugybė netikėtumų ir staigmenų.

Eglės įžiebimo šventė Panevėžyje – su staigmenomis

Eglės įžiebimo šventė Panevėžyje – su staigmenomis

Laikrodis skaičiuoja paskutinius dūžius, kada Panevėžyje oficialiai turėtų būti atidarytas kalėdinių renginių maratonas. Nors už lango – nė menkiausių žiemos ženklų, šventės organizatoriai žada, kad Kalėdų Senelis, įžiebsiantis šventinę žaliaskarę, spės atvykti laiku. O šventinę nuotaiką sukurs įvairiaspalvėmis šviesomis nušvisiantis miesto centras.

Šiemet Kalėdos Aukštaitijos sostinėje pulsuos džiazo ritmu. Jau baigiama puošti žaliaskarė. Laisvės aikštė bei centrinės miesto gatvės pasidabins kalėdinių šviesų dekoracijomis, šviečiančiomis girliandomis, o medžiai pasipuoš šerkšno varvekliais. Kelią nuo Senvagės iki Bendruomenių rūmų taip pat nušvies šviesų jūra. Šventišką rūbą pasikeis ir miesto Savivaldybės pastatas, o ryškiausiu Laisvės a. akcentu ir vieta originalioms asmenukėms turėtų tapti šviečiantis kalėdinis žaisliukas fontanų sankirtoje.

Kaip sakė vyriausioji miesto architektė Daiva Gasiūnienė, šiemet Kalėdos mieste bus itin muzikalios ir spalvingos. Bet svarbiausia, kad kiekvienas atsineštų tą kalėdinę dvasią savo širdyje.

„Daugybė šviesų ir garsų turėtų sukurti itin jaukią atmosferą. To kalėdinio jausmo negalima nei nupasakoti, nei aprašyti, jį reikia pajausti kiekvienam. Nenoriu išduoti visko, bet staigmenų tikrai bus. Panevėžiečiai galės išvysti net džiazuojantį Juozą Miltinį“, – intrigavo D. Gasiūnienė.

Galerija

Startas renginių maratonui

Oficialus eglutės įžiebimo renginys centrinėje miesto aikštėje visų panevėžiečių lauks 18 val., tačiau jau nuo 15 val. Laisvės aikštėje šurmuliuos prekybininkų mugė, kur bus galima sužvarbusias rankas pasišildyti kvapniu kavos ar arbatos puodeliu, pasmaguriauti karštu šokoladu, belgiškais vafliais ar kukurūzų spragėsiais. O gal net pavyks Kalėdų Seneliui padėti išrinkti dovanas artimiausiems žmonėms.

Patys mažiausieji galės dalyvauti kūrybinėse pasakų dirbtuvėlėse, edukacinėse programose.

Kaip teigė Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, eglutės įžiebimo šventė visuomet yra šeimos šventė, tad visi renginiai ir atrakcijos bus orientuoti būtent patiems mažiausiems panevėžiečiams. Scenoje pasirodys visas šimtas nykštukų, šuo Pifas pakvies atverti vartus į stebuklingos kalėdinės pasakos pasaulį, koncertuos kauniečių muzikinė grupė „Saulės vaikai“, pasirodys vaikų mados teatro trupė „Demo“, dainuos viena muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ favoričių panevėžietė Gabija Aleknavičiūtė. O šventės kulminacija taps Pasakų traukinuku pasveikinti susirinkusiųjų atvažiavęs Kalėdų Senelis, kuris ir įžiebs kalėdinę eglę.

„Vaikai kviečiami jau dabar rašyti laiškus Kalėdų Seneliui, kad po renginio galėtų juos perduoti jam. O vėliau ir patys išbandyti Kalėdų Senelio pasakų traukinuką. Šis traukinukas vaikus nemokamai vežios visą kalėdinį laikotarpį“, – sakė L. Krasauskienė.

Įžiebus eglutę panevėžiečių lauks dar viena staigmena – pirmąkart viešąja ekspozicijų erdve taps „Panevėžio“ viešbučio pastatas. Ant jo sienos bus pristatytas projektas „J. Miltinio svečiai“ – eksponuojami portretai pasaulyje žinomų žmonių, kurie J. Miltinio dramos teatre statė spektaklius, dalyvavo diskusijose bei susitikimuose.

O vakare, nuo 19 val. panevėžiečiai kviečiami į Ledo areną, kur vyks diskoteka ant ledo su DJ Tadu Dee. Visą kalėdinį laikotarpį netrūks įvairių kalėdinių renginių, spektaklių, koncertų.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų