E. Vilčinskas: „Viskas labai šviežia, todėl situacija dar gali keistis“

E. Vilčinskas: „Viskas labai šviežia, todėl situacija dar gali keistis“

Daugiau nei mėnesį Aukštaitijos sostinėje stojusi sąlyginė ramybė sprogo – mieste ir rajone užregistruoti penki nauji susirgimai koronavirusine infekcija. Trims iš susirgusiųjų prireikė gultis į ligoninę, kiti gydosi namuose. Tarp ligonių – ir dirbantieji, ir devyniasdešimtmečiai.

Ilgą laiką Aukštaitijos sostinė gyveno santykinai ramiai – paskutinis COVID-19 atvejis čia nustatytas tik birželio pradžioje. Tačiau po ilgos tylos vien per praėjusį savaitgalį mieste ir rajone užfiksuoti penki nauji susirgimai pavojinga koronovirusine infekcija.

Liga užklupo du vienos šeimos narius ir tris vienas su kitu nesusijusius asmenis. Epidemiologai skaičiuoja, kad artimų kontaktų su šiais sergančiaisiais galėjo turėti per šešios dešimtys panevėžiečių. Jiems jau artimiausiu metu taip pat bus atlikti testai koronavirusinei infekcijai nustatyti. Neatmetama, kad susirgusiųjų skaičius gali šoktelėti. Nerimą kelia tai, kad daugeliu atveju neįmanoma nustatyti, kaip užsikrėtė susirgusieji – panevėžiečiai raginami imtis ypatingų atsargumo priemonių.

Įmonė dezinfekuota

Kaip teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas, jau savaitės pabaigoje susirgo pusamžis vyras. Netrukus paaiškėjo, kad koronavirusine infekcija serga ir jo žmona, nors šioji ir nejaučia jokių šiam virusui būdingų simptomų. Šiuo metu moteris izoliuojasi namuose, o vyrui prireikė medikų pagalbos – jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Epidemiologams nepavyko išsiaiškinti, kur galėjo užsikrėsti šeima, jie nebuvo išvykę nei į užsienį, nei lankėsi pobūviuose ar mokymuose, kur galėjo būti didesnis žmonių susibūrimas.

Po šio atvejo dar penktadienį dezinfekuota viena didžiausių Panevėžyje gamyklų PKC, kur dirbo susirgusioji. „Sekundės“ žiniomis, visą savaitę prieš patvirtinant COVID-19 moteris į darbą nėjo – šiuo metu didžioji dalis gamyklos darbuotojų yra išleisti kasmetinių atostogų. Su moterimi bendravusiems kolegoms nurodyta izoliuotis.

„Skaičiuojame, kad apie trys dešimtys žmonių turėjo artimą kontaktą su susirgusia pora. Visą savaitgalį mūsų specialistai dirbo, bandydami susisiekti su šiais žmonėmis. Jie privalo izoliuotis ir atlikti COVID-19 testą“, – pabrėžė E. Vilčinskas.

Su įmonės atstovais dėl oficialaus komentaro susisiekti nepavyko.

Užkrato keliai nežinomi

Kiti trys per savaitgalį patvirtinti užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai su šiuo šeimos židiniu nesusiję. Du iš susirgusiųjų – solidaus amžiaus, jiems per devyniasdešimt metų, tad dėl amžiaus ir gretutinių ligų jie gydomi ligoninėje.

„Nors tai gana garbingo amžiaus panevėžiečiai, tačiau ir jie turėjo kontaktų su aplinkiniais, šiuo metu aiškinamės, su kuo bendravo sergantieji“, – sakė E. Vilčinskas.

COVID-19 nustatytas ir jaunam Panevėžio rajono gyventojui. Išsiaiškinta, kad su šiuo sergančiuoju artimai bendravo apie trys dešimtys žmonių: šeimos nariai, įmonės, kur dirba užsikrėtusysis, darbuotojai. Panevėžio rajono gyventojas prieš patvirtinant diagnozę dalyvavo ir mokymuose, tad artimai kontaktavusių asmenų ratas gali būti dar didesnis. Jiems visiems taip pat liepta izoliuotis ir pasidaryti testą. Užsikrėtęs žmogus gyveno priemiestyje, tad didžioji dalis kontaktą su juo turėjusiųjų – miesto gyventojai.

Jau dabar aišku, kad nuo vieno iš sergančių panevėžiečių užsikrėtė ir Kėdainių gyventojas.

„Turime nemažai galimų židinių. Viskas labai šviežia, todėl situacija dar gali keistis“, – kalbėjo E. Vilčinskas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovo spaudai Vytauto Riaubiškio teigimu, šiuo metu ligoninėje gydomi trys pacientai, vieno jų būklė dėl vyresnio amžiaus ir turimų gretutinių ligų yra sunkesnė, kitų dviejų lengvesnė.

Iš viso Panevėžyje nuo pandemijos pradžios užfiksuoti 26 susirgimų COVID-19 atvejai: šiuo metu serga 4 asmenys, 21 pasveiko, vienas mirė.

Panevėžio rajone iš viso nustatyti 9 susirgimai, šiuo metu serga vienas žmogus, pasveiko 7, o vienas mirė.

Pirmadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje koronavirusas nustatytas 1947 žmonių, tebeserga 254 asmenys, 1 601 pasveiko, 81 žmogus šiuo metu yra izoliacijoje.

 

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų