Duris atvėrė jaunimo oazė

Duris atvėrė jaunimo oazė

Panevėžys turi naują jaunuolių traukos vietą. Ketvirtadienį, šėlstant ugnies akrobatams, ritmingos muzikos atlikėjams, duris atvėrė Atviras jaunimo centras. Nors 14 – 29 metų jaunuoliams skirtoje įstaigoje šurmulys netyla jau ne pirmą mėnesį, oficialaus prisistatymo teko palaukti.

Kvapą gniaužiantys akrobatiniai triukai, elektrinės gitaros ir saksofono skambesys bei melodingos dainos – tai tik dalis pramogų, kuriomis centro atidarymo proga džiuginti panevėžiečiai. Dar kartą įsitikinus, kad Aukštaitijoje jaunųjų talentų netrūksta, miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas kartu su centro direktore Daiva Juodeliene perkirpo raudoną kaspiną ir pakvietė panevėžiečius į vidų.

„Nors veiklą vykdome jau kurį laiką, labai norėjome, kad prieš oficialų atidarymą būtų sukomplektuota pilna komanda darbuotojų, čia rinktųsi jauni žmonės ir galėtume pasiūlyti įvairių pramogų bei veiklų. Tuščių sienų atidarymas be lankytojų būtų tik parodomasis spektaklis“, – teigė centro direktorė.

Dar oficialiai neatvėrus durų, Ramygalos gatvėje esančias patalpas jau pamėgo būrys nuolatinių lankytojų, kurie įstaigoje gali ne tik pramogauti, bet ir pabendrauti su visoje Lietuvoje žinomais profesionalais. Centre jau lankėsi Paulius Gritėnas, Dainius Radzevičius bei Ada Jonušė, tačiau didžiausio jaunuolių dėmesio sulaukė protų kovos. Jų metu į Atvirą jaunimo centrą susirinko net 40 žinias pademonstruoti norinčių jaunuolių.Tikimasi, kad po atidarymo lankytojų centre dar padaugės.

„Mūsų koncepcija – ištraukti vaikus iš gatvės, tad pagrindinė centro auditorija – nemotyvuoti žmonės, kilę iš mažiau galimybių galinčių suteikti šeimų. Tikimės, kad sugebėsime juos paskatinti laiką leisti saugiai, šalia suaugusiųjų žmonių, o ne šlaistantis gatvėmis. Svarbiausia, vaikų tikrai neversime daryti to, ko jie nenori. Jaunuoliai galės tiesiog įsitaisyti ant sėdmaišių ir naudotis belaidžiu internetu, o kai patys panorės, įsitraukti į centro veiklą“, – žadėjo D. Juodelienė.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų