Dramatiška „7Bet-Lietkabelio“ pergalė (foto galerija)

Šeštadienį susitiko praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) finalininkai –Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ (4/2) bei Vilniaus „Rytas“ (3/3). Panevėžyje vykusią dvikovą 79:70 (17:20, 20:13, 18:15, 24:22) laimėjo šeimininkai.

Rungtynių pradžia žadėjo atkaklią dvikovą. Panevėžiečiai sužaidus 4 minutes pirmavo rezultatu 8:4, bet jau kitoje atakoje šeimininkus tolimu metimu nubaudė Marcusas Fosteris. Tuo tarpu „7Bet-Lietkabelio“ gretose atsiskleisti pradėjo Jamelas Morrisas – gynėjas pelnė pirmuosius 10 Panevėžio ekipos taškų. „Ryto“ lyderis M. Fosteris po kelių minučių persvėrė rezultatą sostinės ekipos naudai – 15:16. Po 10 žaidimo minučių „7Bet-Lietkabelis“ turėjo 3 taškų deficitą (17:20).

Aukštaitijos ekipa dar kartą išsiveržė į priekį kai krepšį galingu dėjimu sudrebino Benas Griciūnas – 21:20. Panevėžiečiai sėkmingą atkarpą tęsė toliau – netrukus dėjimu pasižymėjo ir Paulius Murauskas, o „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės (26:22). Nenado Čanako vadovaujami „7Bet-Lietkabelio“ krepšininkai toliau sėkmingai didino savo atotrūkį ir likus žaisti 2 minutes pirmavo rezultatu 36:27. Svečiai kiek apmažino savo deficitą ir po pirmosios rungtynių dalies ekipas skyrė 4 taškai – 37:33.

Antroji rungtynių dalis ir toliau pasižymėjo netaiklių metimų gausa tarp abiejų ekipų. Pirmąjį Panevėžio ekipos tolimą metimą pataikęs Vytenis Lipkevičius leido šeimininkams pirmauti 6 taškais – 44:38. Prieš lemiamą ketvirtį „7Bet-Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 55:48.

P. Murauskas ketvirtąjį kėlinį atidarė tritaškiu, kuris leido šeimininkams pasiekti dviženklę persvarą – 58:48. Vilniečiai papuolė į krizę, o tuo pasinaudojęs Panevėžio klubas sugebėjo įgyti 15 taškų pranašumą (64:49). „Rytas“ kuriam laikui buvo priartėjęs, bet V. Lipkevičius atstatė saugią persvarą – 69:58. Sostinės klubas vėl priartėjo po Benedeko Varadžio tritaškio (69:66). Per likusį laiką šeimininkams pavyko apsiginti ir iškovoti ketvirtąją pergalę čempionate.

„7Bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 20, Kristianas Kullamae 13, Željko Šakičius ir Vytenis Lipkevičius po 10.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas 16, Marcusas Fosteris ir Martynas Echodas po 13.