Dovana sugrįžo skolomis

Dovana sugrįžo skolomis

 

Panevėžyje gyvenantis bedarbis ir net pasiramsčiuodamas lazda sunkiai paeinantis Rimantas Štarolis atsidūrė itin keistoje situacijoje. Jį ištiko šokas, kai prieš porą savaičių sulaukė šaukimo į teismą dėl susidariusios skolos už elektros energiją.

Skola susikaupė už kadaise paveldėtą butą Šeduvoje, kurį prieš keturiolika metų padovanojęs vietos seniūnijai. Pradėjus aiškintis, panevėžiečio laukė dar vienas akibrokštas – paaiškėjo, kad iki šiol jis tebėra tikrasis buto savininkas dargi ir su skolos našta. Šeduvos seniūnijos darbuotojai taip pat gūžčioja pečiais – atrasti, ar prieš keturiolika metų vyras iš tiesų dovanojo butą, esą nebeįmanoma.

Parduoti nepavyko

Kaip pasakojo Panevėžyje gyvenantis R. Štarolis, Šeduvoje esantis vieno kambario butas priklausė jo mamai. Jai mirus, ilgą laiką būstas stovėjo tuščias. Per keletą metų susikaupė gana nemaža skola už komunalines paslaugas ir antstolis pasiūlė paveldėtojui būtą tiesiog padovanoti seniūnijai kaip socialinį būstą. Mat pirkėjų tokiai pastogei panevėžietis nerado. Žinia, kaimo vietovėje tokie butai nėra paklausi prekė, juo labiau kad virtuve ir vonia bei tualetu reikia dalintis su kaimyninio buto gyventojais. O kaimynystėje apsigyveno itin triukšminga šeima.

„Bandžiau parduoti, bet kai atėjau potencialiam pirkėjui aprodyti būsto, daugiavaikės šeimos galva iškvietė policiją, kad neva per garsiai trankome duris. Daugiau pirkėjų ir nebeieškojau, nes tai beviltiška – kas norės tokių kaimynų“, – pasakojo R. Štarolis.

Sumokėjęs skolas, jis nusprendė atsikratyti butu padovanodamas seniūnijai. Anot panevėžiečio, Šeduvos seniūnas sutiko tokią dovaną priimti.

„Parašiau prašymą seniūnijoje, o kitą dieną atėjau pasirašyti ant dovanojimo sutarties. Seniūnas tvirtino, kad visus dokumentus nuveš į Radviliškio seniūniją. Palikau jam buto dokumentus ir raktus. Man, gyvenančiam Panevėžyje, tas kambarys buvo visiškai nereikalingas“, – kalbėjo R. Štarolis.

Panevėžietis, gavęs šaukimą į teismą dėl skolos už elektrą, netikėtai sužinojo, kad prieš keturiolika metų seniūnijai dovanotas butas tebėra jo nuosavybė. Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Pasivijo palikimas

Mamos palikimas apie save priminė praėjus keturiolikai metų. R. Štarolis sulaukė netikėtos žinios – laiško iš teismo, kad esąs skolingas apie 60 eurų už elektros energiją, išnaudotą būtent dovanotame bute. Manydamas, kad įsivėlė klaida, panevėžietis kreipėsi į Registrų centrą. O čia laukė dar didesnė staigmena – seniai užmiršęs butą Šeduvoje, jis išties tebėra jo savininkas.

„Galvojau, gal seniūnijoje nebuvo iki galo sutvarkyti dokumentai ir mano pavardė likusi tik Registrų centre. Bet seniūnas, su kuriuo pasirašiau buto dovanojimo sutartį, jau nebedirba, o kiti nieko nežino, tik tvirtina, kad pirmą kartą apie tai girdi. Labai gaila, kad prieš keturiolika metų nepasiėmiau dovanojimo faktą patvirtinančios sutarties. Net nebūčiau pagalvojęs, kad galėtų kažkada prireikti“, – apgailestauti dabar belieka R. Štaroliui.

Dėl pašlijusios sveikatos jis sunkiai paeina net ir pasiramsčiuodamas lazdele. Kelionė autobusu iki Šeduvos ligotam vyrui – sunkiai įveikiama. R. Štarolis laukia, kol pasveiks kaimynas, pažadėjęs nuvežti iki Šeduvos. Skolininku tapęs vyras sako prarandantis viltį surasti teisybę.

„Iš Šeduvos seniūnijos gavau raštą, kad jie apklausė kaimynus. Pastarieji patvirtino, jog mano bute niekas negyveno daugiau nei penkiolika metų. Turiu įtarimą, kad mano butą okupavo šalia gyvenanti daugiavaikė šeima. Juk išvažiuodamas palikau net nerakintas duris, manydamas, kad toliau viskuo pasirūpins seniūnija, kuriai ir buvo dovanotas butas“, – kalbėjo panevėžietis.

Mįslingos sąskaitos

R. Štarolį pasekusiame teismo šaukime nurodoma, kad įsiskolinimai susidarę už 2017 metus iki dabar.

„Vadinasi, iki to laiko kažkas sąskaitas apmokėdavo. Per keturiolika metų už šildymą turėjo susikaupti didelė skola, bet pasirodo, kad esu skolingas tik už elektrą. Kažkokie stebuklai“, – gūžčiojo iš nuostabos panevėžietis.

Nors skola nėra didelė, jam, kaip neįgaliam ir dar bedarbiui, ir tos kelios dešimtys eurų – nemenka suma. Jis svarsto kreiptis į prokuratūrą, kad ši išsiaiškintų, kaip jo dovana Šeduvos savivaldybei mistiškai dingo. Vyras neturi vilčių, kad kažkam pavyktų parduoti butą, kai bendromis sanitarinėmis patalpomis tektų dalytis su triukšminga daugiavaike šeimyna.

„Valstybės skirta advokatė į šią situaciją net nenori gilintis. Ji tvirtina, kad oficialiai butas priklauso man, tad skolas turiu apmokėti pats. Noriu kreiptis į prokurorus, kad imtųsi tyrimo, kur ankstesnis seniūnas padėjo mano pasirašytus buto dovanojimo dokumentus“, – kalbėjo R. Štarolis.

Mistinė dovana

Šeduvos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Aušra Stanevičiūtė teigė, kad panevėžiečiui R. Štaroliui priklausantis būstas niekada nebuvo socialinis. Seniūnijos specialistai patys buvo nuvykę patikrinti informacijos – visi apklausti kaimynai patvirtino, kad jau daugiau kaip penkiolika metų jis stovi tuščias.

„Kas buvo prieš keturiolika metų, dabar sunku atsekti. Per tą laiką pasikeitė visas seniūnijos kolektyvas. Net neaiškus šios situacijos autentiškumas, turime tik R. Štarolio poziciją. Jis teigė, kad kreipsis į teisėsaugą, nes gabūt kažkas nelegaliai buvo prisijungęs elektrą nuo jo buto. Bet tai jau ne mūsų kompetencija“, – aiškino seniūno pavaduotoja.

A. Stanevičiūtei istorija apie seniūnijai dovanotą butą skamba kiek keistai. Pasak pavaduotojos, jeigu tokia dovanojimo procedūra būtų buvusi pradėta, ji turėjo būti ir užbaigta.

„Tam, kad dovanojimo sutartis įsigaliotų, ji turėjo būti patvirtinta notaro, bet ir tokių duomenų mes neturime“, – sakė A. Stanevičiūtė.

Komentarai

  • Mielai nupirkciau ta buta 867768211

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų