Laimis VILKONČIUS. Organiztorių nuotr.

Dovana panevėžiečiams – „Garsai gimtajam miestui“ su Laimiu Vilkončiumi

Dovana panevėžiečiams – „Garsai gimtajam miestui“ su Laimiu Vilkončiumi

Panevėžio muzikinis teatras rudens sezoną pradeda įsitraukdamas į Panevėžio 520 metų jubiliejaus šventės sūkurį ir kviesdamas žiūrovus į ypatingo formato renginius – žymių panevėžiečių kūrybos vakarus ir įspūdingą baigiamąjį koncertą su orkestru, solistais ir net dviem dirigentais.

Išskirtiniai svečiai

Projektas „Garsai gimtajam miestui“ – tai žymių, iš Panevėžio kilusių įvairių kartų ir skirtingoms sritims atstovaujančių muzikų kūrybos vakarai. Miestas gali didžiuotis nemažu būriu Panevėžyje augusių ir profesine prasme subrendusių menininkų, kurie reziduoja kituose Lietuvos regionuose ar net užsienio valstybėse ir į gimtąjį miestą grįžta itin retai. Savo gimtąjį miestą šalyje ir pasaulyje garsinantys menininkai panevėžiečiams yra pažįstami fragmentiškai, todėl miesto jubiliejus – puiki proga juos pristatyti, pažinti bei pastebėti. Projekto pabaigą žymės įspūdingas simfoninės muzikos patyrimas, kuriame Panevėžio muzikinio teatro orkestras, išskirtinio profesionalumo solistai bei du dirigentai atliks sudėtingą, tačiau itin malonią ausiai ir sielai programą.
Šeštadienį startavo projekto „Garsai gimtajam miestui“ pirmasis renginys, kuriame teatro lankytojai turėjo progą išgirsti ir pažinti įspūdingo balso operos solistę Mildą Tubelytę.
Antrajame kūrybiniame vakare jau rytoj, rugsėjo 7 dieną, teatro lankytojai susipažins su Lietuvoje puikiai žinomu ir vertinamu kompozitoriumi, pedagogu, atlikėju Laimiu Vilkončiumi.
„Man šis projektas dar viena galimybė be proginio apsimetimo ir išdidžiai prisipažinti, jog esu kilęs iš Panevėžio. Su gimtuoju miestu kūrybiškai gal ir nesu labai susijęs, tačiau, kai miestas minėjo savo 500 metų jubiliejų, mano kartu su Elena Mezginaite sukurta „Odė Panevėžio miestui“ atlikta Laisvės aikštėje. Tai buvo neeilinis įvykis ir man, ir miestui. Džiaugiuosi, kad ir 520 metų miesto jubiliejų minėsiu Panevėžyje“, – dalijasi mintimis L. Vilkončius.

Miestas, keliantis ilgesį

Panevėžyje nors ir retai publikai pasirodantis L. Vilkončius vis dar jaučia ryšį su savo gimtuoju miestu.
„Visa mūsų šeima išsikėlė į sostinę, kai man buvo septyneri. Taigi dabar jau septintą dešimtį esu vilnietis, bet Panevėžys man visada kelia nostalgiją. Kaskart, kai pasitaiko proga čia apsilankyti, stengiuosi nueiti pasidairyti į vaikystės namą ir kiemą Kranto gatvėje, pažiūrėti, kaip dabar atrodo buvęs senelio namukas Nidos gatvėje, Ramygalos kapinėse uždegu žvakutę savo promočiutei ir tėvo tetai Aleksandrai. Abu su vyru Vincentu jie mane ir mano jaunesnį brolį mylėjo kaip savo vaikus, tad pas juos leisdavome visas mokyklines atostogas – rudens, žiemos, pavasario ir vasaros.
Kaip tik šiemet atsivežiau į Panevėžį savo anūką Augustą, parodžiau jam visas man ypatingas vietas. Pradėjome ligonine, kur gimiau, po to aplankėme visas mano vaikystės vietas. Panevėžyje jau nebuvau buvęs kelerius metus, stebėjausi pokyčiais“, – dalijosi Laimis Vilkončius.

Linki draugauti su muzika

Kompozitorius, pedagogas ir kultūros veikėjas prisipažino džiugiai priėmęs siūlymą dalyvauti projekte „Garsai gimtajam miestui“.
„Dalyvauti projekte mane pakvietė Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė, su kuria susipažinome Muzikos akademijoje, kai ji studijavo, o aš dėsčiau. Tai jau nebe pirmas mūsų bendradarbiavimas. Kotryna apskritai pasižymi gebėjimu sumanyti išskirtinai įdomius projektus ir juos įgyvendinti, todėl tikiu, kad ir šį kartą sukursime itin profesionalų ir įdomų bei jaukų vakarą teatro lankytojams, – pasakojo muzikas. – Visiems klausytojams, atvyksiantiems į renginį, linkėčiau visada draugauti su muzika. Nebūtinai profesionaliai, – pagal savo pomėgį, gebėjimus. Bet koks menas teigiamai veikia asmenybę ir tas poveikis niekada neišnyksta. Juk draugauti su muzika bet kuria forma malonu.“

Koncertas su dviem dirigentais

Trečiasis projekto „Garsai gimtajam miestui“ renginys skirsis nuo pirmųjų dviejų kūrybos vakarų ne tik koncepcija, muzikos programa, bet ir atlikėjų gausa.
Rugsėjo 29 d. teatre laukiami visi, norintys išgirsti ypatingą klasikinės muzikos programą, pajusti orkestro skambesio didybę ir susipažinti su itin tiksliais ir puikiai improvizuojančiais solistais. Baigiamajam renginių ciklo koncertui diriguos net du dirigentai – Panevėžio muzikinio teatro senbuvis, meno vadovas ir dirigentas Martynas Bražas bei prie teatro nuo naujojo sezono prisijungsiantis, bet jau spėjęs įnešti naujų vėjų, dirigentas iš Estijos Erki Pehkas.

Didžiuotis muzikaliu miestu

„Panevėžio muzikinio teatro rudens sezono pradžia sutampa su Panevėžio miesto gimtadieniu, kuris šiemet jau 520-as. Gražaus jubiliejaus proga nusprendėme pasveikinti panevėžiečius ir miesto jubiliejinius metus pažymėti aukštos meninės vertės kūrybos vakarais ir įspūdingu koncertu, skatinančiais didžiuotis savo muzikaliu miestu ir domėtis profesionaliąja scenos meno kultūra. Teatro sezoną atidarėme vakaru su įspūdingo balso savininke, operos soliste Milda Tubelyte, kuri scenoje pasirodė su Panevėžio styginių kvartetu, o susitikimas su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi simboliškai vyks tikrąją Panevėžio miesto gimtadienio dieną ir taps prasminga įžanga viso jubiliejinių renginių maratono, kurį vainikuos mėnesio pabaigoje vyksiantis stiprus muzikine prasme ir malonus klausyti Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų ir dviejų dirigentų koncertas“, – pasakoja teatro vadovė K. Nekrošiūtė.
Panevėžio muzikinis teatras rugsėjo 7 d. 18 val. kviečia į susitikimą su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi, o rugsėjo 29 d. 18 val. – į Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų G. Jakaičio (altas), P. Vaitekučio (klarnetas), A. Jesaulkovo (fortepijonas), J. K. Jonušo (violončelė), T. Kasperavičiaus (trombonas), E. Rodionovos (smuikas) ir dviejų dirigentų Erki Pehko bei Martyno Bražo koncertą.
Renginiai nemokami.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų