R. Ramoškienė džiaugiasi, kad pamažu visa įstaiga susikels po vienu stogu. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Didysis greitosios kraustymasis prasideda

Didysis greitosios kraustymasis prasideda

 

Miesto „greitukė“ gyvena persikėlimo nuotaikomis. Jau spalį Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinė turėtų persikelti į pastatą Sietyno gatvėje. Medikų brigadoms, į iškvietimus važiuojančioms iš Smėlynės gatvės, įkurtuvių teks dar palaukti – iki kitų metų.

Pasak Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorės Rūtos Ramoškienės, taip, per kelias vietas, dirbama jau ne vienerius metus. Administracija kurį laiką veikia Sietyno gatvėje, dispečerinė lig šiol glaudėsi Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje Ramygalos gatvėje, o medikų brigados – Respublikinės ligoninės pašonėje.

„Ko gero, nenormalu, kai įstaiga dirba išbarstyta per kelias vietas“, – pripažįsta R. Ramoškienė.

Netrukus į naujajai dispečerinei skirtas suremontuotas patalpas Sietyno gatvėje persikels apie tris dešimtis pamainomis dirbančių žmonių. Prie nedidelės erdvės pratusių dispečerių čia lauks specialiai įrengta salė. Tiesa, iki spalio pirmosios dar greičiausiai nebus spėta baigti visų darbų, tačiau per mėnesį planuojama įsikurti.

Direktorės teigimu, perkelti tokio masto paslaugą nėra paprasta. Šiuo metu dispečeriai Panevėžyje priima ne tik savo apskrities, bet ir Anykščių, Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos gyventojų skambučius.

„Reikės pergabenti ne tik baldus, – neslepia, kad laukia nemenki iššūkiai, R. Ramoškienė. – Teks tuo pat metu perjungti ryšių linijas, kad nesutriktų paslauga. Skambučių negalima atjungti – juk nepasakysi žmonėms, kad neskambintų mums visą dieną.“

Dispečerinei pradėjus darbą naujoje vietoje, ateis medikų eilė. Jiems Greitosios medicinos pagalbos stoties administracija ketina užleisti pastato Sietyno gatvėje pirmą aukštą, o pati persikelti į antrą – kai tik šis bus suremontuotas. O ligi tol skubi medicininė pagalba gyventojams ir toliau bus teikiama iš būstinės Smėlynės gatvėje.

Miestas irgi prisidės

Gerokai erdvesnėse patalpose netoli miesto centro turėtų sutilpti visi dabar po miestą išsibarstę Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai. Pagerėtų ir darbo sąlygos. R. Ramoškienės teigimu, dabar dispečeriams akivaizdžiai per ankšta. Be to, juntamų pagerinimų sulauks ir medikai: jiems bus įrengta poilsio zona, patogesni persirengimo kambariai. Stotis pagaliau vietoje turės ir garažus savo automobiliams. Iki šiol, pasak jos vadovės, greitukės žiemą vasarą stovi lauke.

Visus remonto darbus Greitosios medicinos pagalbos stotis atlieka savomis lėšomis.

„Stogą keisti reikėjo – vien jo remontas kainavo per trisdešimt tūkstančių eurų“, – sako R. Ramoškienė, bet kol kas negali įvardyti galutinės išleisimos sumos.

Tiesa, visko vienai stočiai apmokėti nereikės. Kadangi dalis patalpų priklauso Savivaldybei, šioji žada proporcingai prisidėti.

Naujoji vieta greitajai pagalbai bus patogesnė – iš čia lengviau išvažiuoti į pagrindines miesto gatves. Beje, pastatas Sietyno gatvėje, anksčiau priklausęs Panevėžio apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, nebuvo pirmasis pasirinkimas. Greitosios medicinos pagalbos stotis turėjo įsikurti buvusio lopšelio-darželio patalpose Trumpojoje gatvėje, tačiau dėl nepakankamo finansavimo joms rekonstruoti šios idėjos teko atsisakyti.

Persikėlus stočiai, atsilaisvins miesto Savivaldybei priklausantis pastatas Smėlynės gatvėje. Jo tolesnio panaudojimo planai nežinomi.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų