Didesnis atlyginimas – kaip žinoti savo vertę?

Didesnis atlyginimas – kaip žinoti savo vertę?

Šiandien savo profesinės vertės išmanymas yra labai svarbus, ypač, jei kalba eina apie atlyginimo kėlimą. Finansiniai klausimai darbe niekada nebuvo patys maloniausi. Visi nori, kad už turimą kvalifikaciją ir demonstruojamus įgūdžius darbe būtų atlyginta, vis dėlto, dažnai situacija susiklosto kiek kitokia: darbuotojai save nuvertina ir nedrįsta prašyti didesnės algos, o darbdavys galvoja, kad viskas yra gerai, todėl tokių atvejų nesureikšmina. Dėl šios priežasties savikritiškas, bet teisingas savęs įvertinimas, yra gana svarus faktorius atlyginimo kėlimo požiūriu.

Darbuotojo vertės nustatymas

XXI – ojo amžiaus reikalavimai darbuotojui smarkiai skiriasi nuo vos prieš dešimtmetį darbą ar paaukštinimą padėjusių gauti darbininkų. Dabar svarbu ne tik bendrosios žmogaus kompetencijos (turima kvalifikacija) ar patirtis (nors ir ji gali būti sąlyginis dalykas), šiandien yra orientuojamasi į darbuotoją X, kuris gali nustebinti, sukurti pridėtinę vertę kompanijai. Tai reiškia, kad visai nesvarbu, kokios bus jūsų pareigybės – iš jūsų bus tikimasi šiek tiek daugiau. Norint įrodyti savo, kaip darbuotojo vertę, svarbūs yra keli dalykai: patinkantis darbas, siekis pranokti pačiam save ir ryžtas daug dirbti. Šie trys faktoriai leidžia ne tik jums patiems, bet ir darbdaviui lengvai nustatyti, ar jūs esate vertingas. Žinoma, vertinami ir kiti darbuotojo faktoriai tokie, kaip netradicinis mąstymas, padedantis išspręsti darbe kilusias problemas, savo asmeninio gyvenimo ir darbo takoskyros išmanymas, buvimas mažuoju lyderiu (sau, grupei žmonių ar visam kolektyvui).

Atlyginimo kėlimo klausimai – kaip nesusimauti?

Norint, kad atlyginimas būtų pakeltas, reikia žinoti keletą esminių dalykų, kurie paverčia šį procesą paprastesniu. Patariama:

  1. Spręsti, koks bus atlyginimas į rankas, o ne ant ,,popieriaus“. Tai patogu tiek jums, tiek darbdaviui. Rekomenduojama visada prašyti kiek daugiau negu tikitės gauti, taip didėja tikimybė, kad darbdavys pasiūlys būtent tiek, kiek norite. Pavyzdžiui, jeigu norite, kad atlyginimas kiltų iki 1000 eurų, prašykite 1200 eurų. Darbdavys ne visada sutiks dėl tokios sumos ir bandys rasti kompromisą, pasiūlydamas 1000 eurų. Taip laimėsite jūs.

  2. Nekalbėti, kokios ilgalaikės paskolos veržia jūsų pečius. Paprastai darbdaviai, nors ir palaiko glaudų ryšį su darbuotojais, nesidomi žmogaus asmeninėmis problemomis. Rūpesčius ir skolas palikite namie.

  3. Išryškinti savo pridėtinę vertę, atkreipiant dėmesį į paskutinius pasisekusius projektus, jų rezultatyvumą ir jūsų įdėtą indėlį.

  4. Nebijoti kalbėti apie atlyginimo kėlimą. Kaip rodo neseniai atlikti tyrimai, net 31 % moterų ir 23 % vyrų nedrįsta kalbėti apie atlyginimą ir prašyti jo padidinimo, nors mano, jog to nusipelnė. Aišku viena, kol patys neišdrįsite apie tai kalbėti, už jus to niekas nepadarys. Blogiausiu atveju, net tada, kai darbdavys įspėja, jog atlyginimas į rankas nebus keliamas, pokalbiu atkreipsite į save dėmesį, vadovas apsvarstys jūsų indėlį į įmonės gerbūvį.

  5. Pasidomėti, kiek jūsų srities specialistas gautų kitoje įmonėje, tačiau to nesakyti darbdaviui. Geriau vengti dviprasmiškų žinučių diskusijos dėl atlyginimo metu (nesistenkite sudaryti įspūdžio lyg norėtumėte išeiti). Žinodami kitų įmonių mokamus atlyginimus, lengviau orientuositės kalbėdami su savo vadovu.

Atėjo laikas išmokti tinkamai vertinti savo kompetenciją ir susitelkti į save, profesinį tobulėjimą ir darbuotojo X perteikimą įmonėje, kurioje dirbate. Atminkite, kad didesnės pajamos atveria ir naujus kelius, pavyzdžiui, lengviau suteikiamos ilgalaikės paskolos (išauginamos jūsų mokumo galimybės).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų