Prašymus į miesto gimnazijas atėję pateikti panevėžiečiai į eilę Švietimo ir jaunimo reikalų skyriuje rikiavosi dar prieš darbo pradžią. Vienos pirmųjų eilėje stovėjusios moterys sakė atvykusios apie pusę aštuonių.

Dėl trokštamos gimnazijos šturmuoja Švietimo skyrių

Dėl trokštamos gimnazijos šturmuoja Švietimo skyrių

Šiandien prasidėjęs priėmimas į Panevėžio gimnazijų pirmąsias ir trečiąsias klases tokio ažiotažo, koks buvo pernai, nebesukėlė. Veikiausiai išvydę, kad didžioji dalis moksleivių pernai pateko ten, kur norėję, tėvai šiemet buvo ramesni.

Vis dėlto pirmieji į eilę Savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriuje rikiavosi dar prieš darbo pradžią. Vienos pirmųjų eilėje stovėjusios moterys sakė atvykusios apie pusę aštuonių.

Tokiu laiku skyriaus koridoriuje prie prašymus į gimnazijas priimančių kabinetų jau stovėjo apie dvi dešimtis žmonių. Apie pusę devynių eilės jau nebebuvo, o dokumentus padėję priiminėti papildomai paskirti specialistai jau grįžinėjo į savo darbo vietas.

Panevėžietis Tadas paduoti prašymo atskubėjo specialistams jau pradėjus darbą. Stovėdamas nemenkoje, tačiau greitai judančioje eilėje paskutinis, panevėžietis tikėjosi, kad atžala paklius į J. Balčikonio gimnaziją. Vyro manymu, patogiausia būtų dokumentus nunešti tiesiai į mokyklas.

Pasak skyriaus vedėjo pavaduotojo Eugenijaus Kuchalskio, visoms gimnazijoms pernai buvo leista komplektuoti ne daugiau nei po šešias klases, tačiau klasių komplektų skaičius mokykloms paskirstytas tik surinkus būsimųjų gimnazistų prašymus. Pasak E. Kuchalskio, tik į J. Miltinio gimnaziją prašymų gauta tiek, kad būtų užtekę beveik septynioms pirmosioms gimnazijos klasėms, tad dalis moksleivių buvo nukreipti į kitas gimnazijas.

Pasak E. Kuchalskio, gimnazijoms turint galimybę komplektuoti net iki šešių pirmųjų klasių, jos paprastai sutalpina visus norinčiuosius, tad prašymų padavimo data ir laikas tampa nebe toks aktualus. Be to, į pasirinktąją gimnaziją taip papuola moksleiviai ir su kiek mažesniais mokymosi balais. Prašymus nuo šiandien 8 valandos galima pateikti ir internetu.

„ Aišku, užtikrinti, kad visi šimtu procentų pateks, kur nori, negalima, bet tvarka pasiteisino“, – sako skyriaus vedėjo pavaduotojas.

Centralizuotas mokinių priėmimas į pirmas ir trečias gimnazijų klases vyks iki vasario 28 dienos. Nuo kovo 1 dienos priėmimas bus tęsiamas į laisvas vietas pagal prašymo padavimo datą ir laiką.

Į K. Paltaroko, R. Sargūno sporto, V. Mikalausko menų gimnazijas, V. Žemkalnio gimnazijos pirmąsias klases mokiniai priimami pačiose gimnazijose.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų