P. Židonio nuotr.

Galutinis žodis: VERT spręs dėl naujų elektros ir dujų kainų gyventojams

Galutinis žodis: VERT spręs dėl naujų elektros ir dujų kainų gyventojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį turėtų patvirtinti nuo liepos įsigaliosiančias naujas elektros ir dujų kainas gyventojams.

Rinkose augant žaliavų kainoms, elektra daugumai vartotojų antrąjį pusmetį, palyginti su dabartinėmis kainomis, brangtų vidutiniškai apie 8 proc., o dujos namų ūkiams – 26-50 proc.

Bendrovės „Ignitis“ populiariausias „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas didėtų 7,8 proc. (1,1 cento) iki 15,2 cento už kilovatvalandę (su PVM), dviejų laiko zonų – 9,9 proc. (1,6 cento) iki 17,7 cento (dienos) ir 6 proc. (0,6 cento) iki 10,6 cento (nakties ir savaitgalio), nurodoma VERT posėdžiui skirtoje pažymoje.

Plano „namai“ vienos laiko zonos tarifas augtų 7,1 proc. (0,9 cento) iki 13,6 cento, o dviejų laiko zonų – 8,9 proc. (1,3 cento) iki 15,9 cento (dienos) ir 4,3 proc. (0,4 cento) iki 9,7 cento (nakties). Abonentinis mokestis nesikeis.

Kaip skelbta, vartotojams, perkantiems elektrą iš žemos įtampos tinklų, viršutinė kainų riba auga 8,71 proc. iki 12,385 cento už kWh (be PVM), iš vidutinės įtampos tinklų – 8,07 proc. iki 9,084 cento. Šiuo metu jos yra atitinkamai 11,393 ir 8,406 cento.

Dujų maistui gaminti kaina augtų 26 proc. – nuo 50 iki 63 centų už kubinį metrą (su PVM), o pastovioji dalis liktų tokia pati – 56 centai.

Iki 20 tūkst. kubų dujų per metus (šildymui) suvartojantiems namų ūkiams kaina didėtų 46,4 proc. nuo 28 iki 41 cento, o sunaudojantiems daugiau – pusantro karto nuo 26 iki 39 centų, o pastovioji dalis išliktų tokia pat – 3,99 euro.

VERT nurodo, kad dujos brangsta dėl žaliavų brangimo rinkose. Nuo šio sausio dujos brango mažiausiai jų suvartojantiems gyventojams, tuo metu kitoms grupėms kaina nesikeitė ar netgi mažėjo.

VERT teigimu, elektros įsigijimo kaina, dabar siekianti 4,240 cento už kWh, nuo liepos didėtų iki 5,036 cento, o jos augimą lemia didesnės ateities sandorių, apyvartinių taršos leidimų (ATL) kainos bei žaliavų – dujų, naftos, anglies – brangimas tarptautinėse rinkose.

Nuo šių metų pradžios elektros kainos viršutinė riba buitiniams vartotojams, perkantiems elektrą iš žemos įtampos tinklų, augo 4,5 proc., o „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas brango 2,9 proc. ir dabar kainuoja 14,1 centą už kWh (su PVM).

VERT nustatomi elektros tarifai taikomi tik tiems buitiniams vartotojams, kurie per metus suvartoja mažiau kaip 5 tūkst. kWh elektros ir nėra pasirinkę nepriklausomo tiekėjo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų